Investējot 5,5 miljonus eiro, BITE šī gada pirmajā pusgadā uzstādījis 24 jaunas bāzes stacijas

Spītējot krīzei, mobilo sakaru operators BITE ir šogad investējis 5,5 miljonus eiro 24 jaunu bāzes staciju uzstādīšanā. Līdz ar to, šobrīd BITES tīklā kopumā darbojas 860 bāzes stacijas. Lai gan tīkla attīstība ir nemainīgs uzņēmuma stratēģiskais mērķis, jauno bāzes staciju izbūvi ir veicinājis arī augošais datu patēriņš un mobilo ierīču skaits. 

Kopumā 6 no BITES jaunajām bāzes stacijām ir uzbūvētas Rīgā un Pierīgā, tostarp arī starptautiskajā lidostā “Rīga”. Savukārt pārējās 19 ir uzbūvētas dažādos Latvijas reģionos un pierobežā, piemēram, Vientuļos, Murjāņos, Madonas novadā, Beverīnas novadā, Viļakas novadā un citviet. 

Mums ir liels gandarījums, ka, spītējot krīzei, esam spējuši turpināt vienu no uzņēmuma stratēģiskajiem mērķiem – nemitīgu mobilo sakaru tīkla infrastruktūras attīstību. Katru gadu mērķtiecīgi būvējam jaunas 4G+ stacijas, kuru nepieciešamību veicina divi faktori – augošais datu patēriņš un mobilo ierīču skaits, kā arī gatavošanās 5G ieviešanai. Tāpat jāpiemin, ka aizvadītajos mēnešos, kad spēkā bija ārkārtējā situācija, mobilo datu patēriņš ir palielinājies, piemēram, attālinātas mācīšanās un darba dēļ. Pieaugusi ir arī cilvēku mobilitāte un viedtālruņi arvien biežāk tiek izmantoti arī kā rūteri bezvadu interneta nodrošināšanai,” saka BITES vadītājs Kaspars Buls.

Lai stiprinātu mobilo sakaru tīklu gan Latvijas lielākajās pilsētās, gan reģionos, aizvadītajā gadā vairāk nekā 40% no BITES bāzes stacijām tika aprīkotas ar 4G+ tehnoloģiju, un šogad to skaitu plānots būtiski palielināt. Pēdējos sešos mēnešos BITE esošās bāzes stacijas jau ir papildinājusi ar vēl 455 4G+ šūnām, līdz ar to šobrīd 70% no BITES bāzes stacijām ir aprīkotas ar 4G+ tehnoloģiju. 

Jāņem vērā, ka, salīdzinot ar 4G tehnoloģiju, 4G+ būtiski palielina tīkla jaudu un kapacitāti, vienlaikus nodrošinot zemāku latentumu jeb signāla aizturi un iespēju apkalpot lielāku datu plūsmu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

2 Responses

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us