Internet Explorer atzīst par drošāko pārlūku aizsardzībā pret kaitniecisku programmatūru

14.decembra pēcpusdienā neatkarīgā izpētes kompānija NSS Labs laida klajā savu ceturto pārskatu par interneta pārlūku apdraudējumu, kā arī izvērtēja pārlūku drošumu. Microsoft Internet Explorer 9 pētījumā atzīts par drošāko interneta pārlūku attiecībā uz aizsardzību pret ļaunprātīgu programmatūru, kas izmanto sociālās inženierijas metodes. Par otru drošāko pārlūku atzīts Internet Explorer 8, abi pārlūki uzrāda ievērojami labākus rezultātus kā citi populārākie pārlūki.

Internet Explorer 9 uzrāda 99% rezultātu kaitniecisku programmu bloķēšanā, Internet Explorer 8 – 90% – tas ir gandrīz 5 reizes labāks rezultāts, nekā nākošajam drošākajam pārlūkam – Firefox 3.6.

[img]http://datuve/images/upload/20101215094504.png[/img]

„Kad tuvs draugs atsūta tev saiti ar „pāris lieliskām bildēm”, tu taču uzreiz neiedomājies, ka draugs tev atsūtījis kādu vīrusu, kas sabojās tavu datoru vai ne? Bet tieši šādus uzticēšanās instinktus šobrīd aktīvi izmanto vīrusu radītāji,” skaidro Aleksandrs Golods (Aleksandras Golod), Windows biznesa grupas vadītājs Baltijā. „Internet Explorer 9 ir veidots tā, lai būtu visdrošākais pārlūks, jo tam ir iebūvētas pamatīgas drošības un privātuma un tehnoloģijas, balstoties uz industrijā vadošajiem iepriekšējā pārlūka Internet Explorer 8 drošības risinājumiem, tostarp, SmartScreen Filter, Cross-Site Scripting protection, Click Jacking protection, Protected Mode u.c. Šīs jaunās īpašības ļauj cilvēkiem uzticēties tam, ka viņi var droši darboties tiešsaistē.”

„Interneta pārlūkprogrammas līdz ar mobilajām ierīcēm ir visgrūtāk aizsargājamais punkts uzņēmuma vidē, jo tā ir viena no visplašāk izmantotajām programmām, un arī risku ir visvairāk. To apliecina ievainojamību skaita pieaugums pārlūkprogrammās. Tāpēc uzņēmumā noteikti vajadzētu definēt pārlūku izmantošanas drošības politiku, tostarp, rūpēties par pārlūka konfigurāciju, par lietotājiem pieejamo lapu sarakstu, lietot tikai jaunākās pārlūku versijas u.c.,” iesaka Gatis Gailis, DPA infrastruktūras risinājumu daļas vadītājs. “Internet Explorer iebūvētās drošības tehnoloģijas tiešām nodrošina augstu aizsardzības pakāpi, protams, ja tās ir aktivizētas,” papildina G.Gailis.

Microsoft Security Intelligence Report konstatēts, ka 2010.gadā pirmo reizi vēsturē interneta pārlūku ievainojamību skaits ir pārsniedzis operētājsistēmu ievainojamību skaitu. Šāda pieauguma tendence aizsākās jau 2008. gadā.

Operētājsistēmu, pārlūku un ievainojamību skaits: 2006.gada 2.pusgads – 2010.gada 1.pusgads

[img]http://datuve/images/upload/20101215094809.png[/img]

Internet Explorer ir bloķējis 1,2 miljardus dažādu ļaunprātīgu uzbrukumu, un turpina katru dienu atvairīt 3 līdz 5 miljonus uzbrukumu.

Lejupielādēt un izmēģināt Internet Explorer 9 Beta var: [url=http://www.beautyoftheweb.com/?fbid=ReG4hr2k8CJ]http://www.beautyoftheweb.com/?fbid=ReG4hr2k8CJ[/url].
NSS Labs pētījums: [url=http://www.nsslabs.com/research/endpoint-security/browser-security/]http://www.nsslabs.com/research/endpoint-security/browser-security/[/url]
Microsoft Security Intelligence Report: [url=http://www.microsoft.com/security/sir/keyfindings/default.aspx#section_4_1_4]http://www.microsoft.com/security/sir/keyfindings/default.aspx#section_4_1_4[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us