„Instagram” vērtība ir palielinājusies 49 reizes

[img] http://www.mundovelezano.com.ar/wp-content/uploads/2014/05/Instagram.jpg [/img]
2012.gada aprīlī daudzi nebija sajūsmā par Facebook vadītāja Marka Cukerberga lēmumu investēt 1 miljardu ASV dolāru vietnē Instagram, jo, viņuprāt, 33 dolāri par vienu lietotāju – tas nav gudrs lēmums un biznesam par labu nenāks.

Mazāk nekā 3 gadus pēc šī darījuma, Instagram vērtība jau ir sasniegusi 35 miljardus. Tas ir gandrīz 49 reizes vairāk nekā Facebook tajā galu galā investēja – 715 miljonus, jo kompānija piedzīvoja tirgus vērtības krišanos. Salīdzinoši ar konkurentiem Twitter un LinkedIn, Facebook ieguldīja ievērojami vairāk. Kā tas izvērtās par tik veiksmīgu pasākumu?

Īsā atbilde ir reklāmas, ko, droši vien, ir pamanījuši visi Instagram lietotāji. Plašāka atbilde? Galvenokārt tas ir straujais lietotāju pieaugums. Piemēram, šogad Instagram piedzīvoja neticamu jauno lietotāju interesi laika posmā no marta līdz decembrim –tas palielinājās par 50 procentiem. Analītiķi tic, ka Instagram arī nākotnē turpinās veiksmīgi piesaistīt arvien jaunus lietotājus un tādējādi arī naudu no reklāmdevējiem.

Vai zināji, ka, saskaņā ar nesen veiktajiem aprēķiniem, katrs Instagram lietotājs ir 80 dolāru vērts? Vietnei Instagram ir lielākais, ātrāk augošais un visvairāk aktīvi iesaistīto dalībnieku pulks.

Tā vietā, lai katru lapu piepildītu ar reklāmām, Facebook šo vietni izmanto kā līdzekli datu iegūšanai sponsoru apmaksātu reklāmu izvietošanai. Kompānija izvērtē tavus Instagram favorītus, lai noteiktu tev interesējošas reklāmas. Tā izmanto arī Facebook profila datus, piemēram, ar „patīk” atzīmētos ziņojumus. Tu joprojām palīdzi kompānijai pavairot tās kapitālu, apskatot reklāmas, taču tās vairs nebūs tik kaitinošas, jo būs pielāgotas tavām interesēm.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us