Īlona Maska SpaceX būvēs NASA mēness moduli

SpaceX izvēlēts mēness moduļa izveidē

NASA pārstāvji izvēlējušies Īlona Maska kompāniju SpaceX 2,9 miljardus ASV dolāru vērtā mēness moduļa izveidei. Artemis misijas ietvaros ir paredzēts līdz 2024. gadam nosūtīt cilvēkus uz Mēnesi. Tas ir ievērojams NASA uzticības apliecinājums SpaceX, un paredzams, ka līgums starp NASA un SpaceX tiks parakstīts 1. maijā. 

NASA kosmosa palaišanas sistēmā (Space Launch System), uz kosmosa kuģa Orion klāja, atradīsies četri astronauti. No turienes divi cilvēki pārsēdīsies uz SpaceX mēness moduli. Mēness virsmas izpētes nolūkos astronauti tur pavadīs apmēram nedēļu, pēc tam atgriezīsies modulī un dosies atpakaļ uz Orion kosmosa kuģi.

Projektā piedalījās trīs pretendenti. SpaceX pārspēja Džefa Bezosa Blue Origin un Dynetics, aizsardzības sfēras uzņēmums. NASA jau iepriekš ir sadarbojusies ar visiem trīs pretendentiem, kopumā piešķirots 967 miljonus ASV dolāru, lai izstrādātu Mēness moduļa konceptu.

SpaceX lidojumā uz Mēnesi dosies ar Starship – nākamās paaudzes kosmosa kuģi, ko uzņēmums būvē Boka Čikā, Teksasā. Paredzams, ka tas spēs pārvadāt astronautu apkalpi un 100 tonnu kravu. SpaceX līdz šim ir izdevies veiksmīgi nosēdināt tikai vienu no Starship prototipiem, lai gan tas pēc tam tāpat uzsprāga. Nesenākais nosēšanās mēģinājums, kas notika 30. martā, arī beidzās ar kosmosa kuģa prototipa aizdegšanos.

Artemis misijā paredzēts doties arī pirmajai sievietei, kas spers soli uz Mēness virsmas, kā arī pirmajam tumšādainajam cilvēkam. 

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us