Ilgi gaidītais Cyberpunk 2077 ir klāt: spēļu entuziasti dalās ar to, kas spēli padara tik īpašu

cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 ir ilgi gaidīta videospēle, kuru veidojusi Polijas kompānija CD Projekt RED, kas izstrādājusi arī labi zināmo spēli The Witcher. Par Cyberpunk 2077 izstrādi tika paziņots jau 2012. gadā, turklāt CD Projekt Red atbalstītājiem tika dota neticami vērienīga vīzija, solot milzīgu virtuālu pasauli ar sarežģītu stāstījumu un lomu spēles sistēmu.

cyberpunk 2077

Piecu minūšu attālumā no mūsdienām

Kad Maiks Pondsmits (Mike Pondsmith) 1988. gadā pirmo reizi apspēlēja Cyberpunk ideju, viņš necerēja, ka tās iznākšanas dienā tik daudz spēlē iekļauto aspektu būs mūsu ikdiena.

“No interfeisa, kas savieno cilvēka smadzenes ar tehnoloģijām līdz saziņai, kas notiek acumirklī, un masveida korporatīvajai kontrolei – tas viss mums tagad ir,” viņš stāsta. “Vienīgā lieta, kas mums nav, ir lidojoši automobiļi, uz ko es biju cerējis visvairāk.” 

Pēc izstrādātāja domām, ir ļoti vienkārši šādu pasauli padarīt par tīru zinātnisko fantastiku, un tas nav bijis spēles radītāju mērķis. Cyberpunk esot distopiska nākotne, kas ir aptuveni piecu minūšu attālumā no mūsu tagadējās eksistences. 

Spēlē atainotās tehnoloģijas esot pāris soļu augstākā attīstības stadijā, bet šajā konkrētajā pasaulē tehnoloģijas īsti neesot cilvēku draugs. Tajā ir nevaldāms piesārņojums, noziedzība un neiedomājama sociālā un ekonomiskā nevienlīdzība.

cyberpunk 2077

Galveno varoni iemieso Kianu Rīvss

Kā norāda nosaukums, Cyberpunk 2077 aizvedīs jūs uz 2077. gadu, Kalifornijas megapoli Night City jeb Nakts Pilsētu, kur starp debesskrāpjiem un ielu tirgiem vijas naksnīgas maģistrāles.

Pilsētā dominē bandas un daudznacionālistiskas korporācijas. Uz katra ielas stūra rēgojas seksuāla rakstura reklāmas un nihilistiski grafiti. Tikmēr bagātākie cilvēki ir pārcēlušies uz greznām viesnīcām.

cyberpunk 2077

Kā teikts Cyberpunk 2077 aprakstā, spēlētājs spēlē kā V – nelegāls algotnis, kurš meklē unikālu implantu, kas ir nemirstības atslēga. Spēlētājs var pārveidot un visādā veidā uzlabot savu varoni, tā prasmes un spēles stilu, kā arī izpētīt pilsētu, kurā, pieņemot dažādus lēmumus, tiek veidota ap varoni esošā pasaule un stāsts. Starp citu, lielākā daļa fanu īpaši gaidīja spēles iznākšanu, jo tās gaitā galvenajā varonī – V – iemiesojas neviens cits, kā Kianu Rīvss.

cyberpunk 2077

Spēļu kvalitātes kults

Jāsaka, ka Cyberpunk 2077 ir viena no tām spēlēm, kas ir īpaši apsveicama nevis tās īpašību, bet kāda notikuma dēļ, kā rezultātā radies sava veida ‘kvalitātes kults’. Cyberpunk 2077 ir izstrādāts CD Projekt RED studijā Polijā, un šo studiju slavenu padarīja The Witcher sērijas spēles.

Izveidojot šīs spēles, CD Projekt ne tikai parādīja savu ārprātīgo uzticību radošajam procesam un uzmanību detaļām, bet arī Poliju padarīja atpazīstamu kā līderi Eiropas spēļu izstrādātāju sarakstā, kas spēj pārvaldīt un radīt visaugstākās kvalitātes tehnoloģiskos un mākslinieciskos risinājumus. 

Turklāt, The Witcher spēļu sērija popularizēja iepriekš maz pazīstamu poļu rakstnieku Rietumos, un viņa grāmatu sērijas ekranizācija pagājušajā gadā tika izlaista Netflix.

Likumsakarīgi, ka pēc tik visaptverošas slavas tiek sagaidīts, ka katra nākamā spēle būs nevainojama.

Aplūkojot Cyberpunk 2077 izstrādes procesa gaitu, ir redzams, ka nav gājis viegli. CD Projekt nespēj nodrošināt, ka spēle darbojas vienādi nevainojami visās platformās; ilgu laiku neizdevās pārvaldīt izstrādes procesa grafikus; neizdevās izvairīties no skandāliem un apsūdzībām par darbinieku ekspluatāciju un nogurdinošām virsstundām. 

Tiesa, tas nav spriedums pašai spēlei, bet gan tās pirmajām vēsmām. CD Projekt ir pazīstams arī ar neatlaidīgu atbalstu saviem darbiem, tāpēc vismaz pagaidām nav pamata šaubīties, ka kļūdas spēlē tiks pēc iespējas ātrāk labotas. Tomēr, pirms steidzaties iegādāties šo spēli, pirmkārt, pārliecinieties, ka tā optimāli darbosies uz jums pieejamā aprīkojuma.

Spēlētāju cerības ir ļoti augstas

Kā atzīst pašmāju videospēļu entuziasts (Youtube – Stokijs), spēles grafika ir viena no skaistākajām, kas ir redzēta, protams, ja ir attiecīga aparatūra, uz kuras to palaist. Īpaši iespaidīgi spēlē esot nakts skati. 

“Ļoti daudz spēles “aizšauj garām” ar ieroču izveidi, taču šajā tie šķiet tādi kārtīgi, smagnēji. Kad šauj, tad jūt. Tos var gan pārtaisīt, gan pats izveidot sev vēlamo ieroci,” spēlētājs dalās pirmajos iespaidos. 

“Daudzi, kas jau sākuši spēlēt saka, ka arī mašīnu vadīšana šķiet diezgan jocīga, bet man personīgi patīk. Šķiet, ka spēlē pieejamie auto ļoti piestāv šim “80-to nākotnes” stilam. Arī mūzika ir laba, noteikti atbilst spēles stilam.”

Stokijs atzīst, ka pati Night City pilsēta ir izveidota tik grandioza, ka ir vienkārši aizraujoši pa to staigāt un vērot iespaidīgo spēles izstrādātāju veikumu. Protams,  arī ārpus pilsētas skati neliek vilties.

Jautājot par spēles trūkumiem, viņš skaidro, ka nav iekļautas dažādas iepriekš solītas nianses, piemēram, tas, ka nav iespējams specifiski pielāgot mašīnas, un galvenajam varonim spēles gaitā nevar mainīt frizūru, taču tie tādi sīkumi vien ir. 

“Iesākumā spēlē tiek piedāvāts tik daudz, ka gūti aptvert, ko ķert un ko grābt – viss šķiet viens liels juceklis.”

“Vēl pie spēles izstrādē pieļautajām kļūdām var minēt to, ka dažkārt izsauktais auto nevis piebrauc pie tevis, bet nokrīt no debesīm, vai arī cilvēki viens otram iziet cauri, taču tie arī ir mazsvarīgi sīkumi, kas sākumā ir novērojami gandrīz katrā lielā spēlē.”

Man, personīgi, šķiet ka visi gaidīja bezmaz vai  dievu sūtītu spēli, bet, ņemot vērā, ka šī poļu kompānija ir diezgan maza, lielākoties viņi izpildīja visu, kas tika solīts. Vienkārši, cilvēku cerības par spēli bija nenormāli augstas. Protams, spēle varēja darboties labāk, bet, manuprāt, tā ir ļoti labi izveidota un izcili skaista. Nākotnē tā tiks pieslīpēta ar ‘ielāpiem’ un būs labi. Protams, internetā spēlētāji ‘ārdās’, un izskatās, ka uz konsolēm ar spēli ir visai bēdīgi.”

Ažiotāžas izraisītā popularitāte

Kā atzīst cits videospēļu entuziasts, viņaprāt, spēles gaidīšanu lielā mērā izraisīja ažiotāža, kas bija ap to izveidota.

“Tādā veidā arī spēle tika pamanīta. CD Projekt RED lauciņā ir lieliski veikumi, piemēram, Witcher 3, tāpēc es domāju, ka arī Cyberpunk neliks vilties. Man personīgi ļoti patīk arī Cyberpunk žanrs. Un galu galā K. Rīvss arī veicināja spēles popularitāti un ir viens no tās varoņiem. Tā kā esmu arī Matrix fans, domāju, ka ir ļoti lieliski satikt šādu varoni arī spēlē”.

Pēc viņa teiktā, spēle izskatās neatvairāmi, pateicoties satriecoši izveidotajiem varoņiem un spējai tos modificēt.

Elpu aizraujošais Kianu Rīvss

Savukārt kāda cita spēlētāja stāsta, ka viņai šī spēle sākusi interesēt tieši pēc K. Rīvsa uzstāšanās E3 pasākumā. “Man pat ir T-krekls ar viņa frāzi “Youre Breathtaking“,” sacīja meitene.

Viņa skaidro, ka tieši pēc prezentācijas viņa vairāk sāka interesēties par pašu spēli, ko tā solīja, kāds būs tās stāsts.

“Man īsti nepatīk šaušanas spēles, bet vairāk esmu vēstures cienītāja. Lai vai kā, mani interesē Polijā izstrādātās spēles un esmu spēlējusi pēdējo Witcher. Tas kaut kā izraisīja lielāku pārliecību par šo gabalu,” apliecināja jauniete.

Pēc viņas teiktā, spēlētāju sabiedrībā kaislības veicināja dažādas memes un video, un pats K. Rīvss cītīgi strādāja, lai popularizētu spēli, un tādējādi izraisīja vēl lielāku gaidīšanas satraukumu.

Vēl kāds spēļu cienītājs sacīja, ka zina, ka spēle būs patiešām laba: “Es uzticos Polijas uzņēmumam CD Projekt un viņu darbam. Vakar apskatīju citu spēlētāju spēļu ierakstus, biju pārsteigts par kvalitāti. Milzīga pasaule, daudz darbību un alternatīvu. Iespējams, pats izmēģināšu spēli tikai pēc Play Station 5 iegādes, jo vēlos izmēģināt spēli ar pilnu jaudu.”

Elpu aizraujošā neīstā realitāte

Protams, lielu lomu Cyberpunk 2077 popularitātes nodrošināšanā spēlēja tā vairākkārtējā atlikšana, kas visu padarīja vēl satraucošāku. Aplūkojot spēles videoklipus, var redzēt, ka ir ieguldīts neaptverami liels darbs, veidojot stāstus un šo “neīsto realitāti”.

Skatoties Cyberpunk ierakstus vien, ir patiešām pārsteidzoši, cik daudz veidotāji ir centušies izspiest no spēles. Zinot spēles izstrādātāju iepriekšējos darbus, Cyberpunk pasaulē būs daudz aktivitāšu, daudz uzdevumu, kas iesaistīs ikvienu spēlētāju. Varam būt pārliecināti, ka spēle neliks vilties.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us