Ieviests jauns standarts – NFC bezvadu lādēšana

NFC Forum paziņojis par atjauninājumu šai maza darbības rādiusa bezvadu tehnoloģijai, kas paredz bezvadu uzlādi dažādām ierīcēm. Nākotnes NFC ierīces varētu piedāvāt bezvadu uzlādes funkciju, lai gan tās ir daudz ierobežotākas nekā populārais Qi standarts, ko izmanto gandrīz visas pārējās ierīces.

Jaunais NFC standarts ir krietni lēnāks par Qi uzlādi, piedāvājot ātrumu līdz 1W, salīdzinājumā ar Qi pamata ātrumu, kas ir 5W. Qi ātrā uzlāde standarta aparatūrā var sasniegt ātrumu 10W vai vairāk. NFC standarta ieviešanai būs nepieciešama jauna aparatūra — nebūs iespējams vienkārši veikt programmaparatūras atjauninājumu un pēkšņi izmantot NFC bezvadu lādēšanu pašreizējā ierīcē.

Ņemot vērā, ka ātrumi ir tik mazi, rodas jautājums, kāpēc vispār būtu nepieciešams izmantot NFC lādēšanu. Tomēr jaunā NFC standarta galvenā ideja ir nevis tā, ka tas tiks izmantots, lai aizstātu Qi lādēšanu, piemēram, viedtālruņiem, bet gan lai to papildinātu.

Atšķirībā no Qi, kam nepieciešamas fiziski lielas spoles, lai pārraidītu enerģiju starp ierīcēm, jaunā bezvadu uzlādes specifikācija, kuras oficiālais nosaukums ir WLC standarts, ļauj NFC ar vienu antenu pārvaldīt gan sakarus, gan ierīces lādēšanu. Ideja ir vērsta uz mazākām ierīcēm, piemēram, austiņām, fitnesa aprocēm vai viedpulksteņiem. Daļa no tiem jau tagad savienojumam izmanto NFC antenas. Tagad tās varēs izmantot jauno NFC standartu, lai veiktu uzlādi arī ceļā, izmantojot līdzīgi NFC aprīkotus viedtālruņus kā bezvadu lādētājus.

Lai gan WLC standarts jau ir oficiāli pievienots NFC specifikācijai, joprojām būs nepieciešams laiks, lai tehnoloģiju uzņēmumi ieviestu jauno uzlādes veidu, pieņemot, ka tie vispār būs lēmuši par labu tā izmantošanai savās ierīcēs.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us