Ievērojami pieaudzis platjoslas un optikas interneta lietotaju skaits

Pretēji tirgū valdošajai tendencei, būtiski ir pieaudzis Lattelecom platjoslas interneta lietotāju skaits, bet optiskā interneta pieslēgumu skaits jau novembrī pārsniedzis gada plānu. Kopējais Lattelecom interneta lietotāju skaits, salīdzinot ar gada sākumu ir audzis par 6%.

Šī gada oktobrī Lattelecom platjoslas interneta lietotāju skaits ir pieaudzis par vairāk nekā 4500 jauniem lietotājiem, sasniedzot šogad lielāko jaunu klientu pieaugumu viena mēneša laikā. Tādejādi Lattelecom pastāvīgā interneta lietotāju skaits šī gada desmit mēnešos ir sasniedzi jau 192 tūkstošus, liecina Lattelecom apkopotā statistika.

„Lattelecom platjoslas interneta pieslēgumu skaits turpina pieaugt, neskatoties uz mainīgo ekonomisko situāciju valstī. Tas liecina, ka internets Latvijā ir kļuvis par pirmās nepieciešamības lietu, kas paaugstina efektivitāti un sniedz virkni ieguvumu ne tikai uzņēmumiem, bet arī mājsaimniecībām. Infrastruktūras uzlabošanas rezultātā, līdz šī gada nogalei, gan privātā, gan biznesa segmenta lietotājiem, tiek palielināts interneta ātrums gandrīz divas reizes, saglabājot līdzšinējo maksājuma apjomu. Uzlabojot sava pakalpojuma kvalitāti, vēlamies nodrošināt saviem klientiem vēl ērtāku un patīkamāku interneta lietošanu”, norāda Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.

Vakar izplatītajā Eiropas Komisijas ziņojumā ( “Broadband access in the EU: situation at 1 July 2009” ) norādīts, ka optiskās šķiedras līniju īpatsvars platjoslas līniju kopskaitā Latvijā ir lielāks nekā citās Eiropas Savienības (ES) valstīs, kas lielā mērā tā ir pateicoties tieši Lattelecom šobrīd veiktajai vērienīgajai optiskā tīkla infrastruktūras izbūvei.

Lattelecom optiskā tīkla pieslēgumu skaits Rīgā jau novembrī pārsniedzis šī gada plānu – mēneša sākumā šo pakalpojumu lietoja jau vairāk nekā 5000. klientu.

„Tas ir fantastisks rādītājs un biznesa panākums, kas liecina, ka Lattelecom stratēģiskais lēmums investēt līdzekļus optiskā tīkla infrastruktūras izbūvē, ir bijis pareizs Optikas pieslēgumu skaits Latvijā strauji kāpj, un tieši Lattelecom optika ir galvenais virzītājspēks. Uzskatām, ka tieši optikas pieslēgumi ļaus mums sasniegt Igaunijas un Lietuvas internetizācijas līmeni, jau 2010. gadā,” norāda K.Gabriloviča.

Latvijas vadošais elektronisko pakalpojumu sniedzējs Lattelecom šobrīd Rīgā, Jelgavā un Daugavpilī izbūvē optiskās infrastruktūras tīklu jeb „Nākotnes tīkls”, kas nodrošina Latvijas iedzīvotājus ar Eiropā ātrāko internetu.

Optiskā interneta lietotāji šobrīd var abonēt 20 Mbit/s, 50 Mbit/s, 100 Mbit/s un 200 Mbit/s ātru interneta pieslēgumu, kas klientam ļauj izvēlēties savām un ģimenes vajadzībām un interneta lietošanas paradumiem piemērotāko pieslēguma veidu. Novembra sākumā Lattelecom optiskajā tīklā palielināja interneta ātrumu līdz pat 500 Mbit/s, kas ir lielākais interneta ātrums, kāds līdz šim jebkad privātpersonām piedāvāts Latvijā un Eiropā. Šo interneta jaudu iespējams abonēt VIP komplektā kopā ar citiem Lattelecom pakalpojumiem – interaktīvo televīziju (pieslēgums 4 televizoriem), dinamiskajām IP adresēm diviem datoriem, mājas Wi-FI komplektu, 5 individualizētām bezmaksas e-pasta adresēm un mājas telefonu arī īpašo zelta numuru.

Līdz ar pamatīgā optiskā tīkla izbūvi šobrīd jau 64 850 dzīvokļiem 765 mājās ir pieejams Eiropā ātrākais internets. Līdz gada beigām plānots sasniegt 100 000 dzīvokļu lielu skaitu. Nākotnes tīkls izbūvēts Zolitūdē, Pļavniekos, Ķengaragā, Purvciemā, Ziepniekkalnā un Jelgavā. Darbi uzsākti arīdzan Daugavpilī.

Citviet Eiropā šāda veida pieslēgumi ir salīdzinoši dārgi un pozicionēti uz situētiem un turīgiem lietotājiem. Latvijā Lattelecom izvēlējies citu stratēģiju – uzreiz to piedāvāt plašākai sabiedrībai, jo šāda infrastruktūra palīdz ātrāk un kvalitatīvāk sazināties, tādējādi arī atbalstīs ekonomisko situāciju valstī un palīdzēs rasties jaunām idejām, kā šo neierobežoto kapacitāti izmantot.

Optiskā sadales tīkla kabeļi tiek vilkti kabeļu šahtās, kas ir daudz drošāk nekā gaisvadu instalācijas. Gaismas viļņus vadošās optiskās stikla šķiedras unikālais pieslēgums katram lietotājam, nodrošina pilnvērtīgu optiskā interneta pieslēgumu.

Ar signāla pārveidotājiem un sadalītājiem optiskajam tīklam var pieslēgt vairākus datorus, televizorus un telefonu, neticamā ātrumā pārraidot un saņemot datus, vienlaicīgi izmantot interaktīvās televīzijas pakalpojumus un skatīties HD televīzijas kanālus.

Informatīvais pielikums

Kā pieslēgt Lattecom Optisko internetu

Ja tu jau esi Lattecom klients tu jebkurā laikā vari pieteikties Lattelecom Optiskā interneta pieslēgumam internetā (ja tava adrese atrodas Optiskā interneta pieslēgumu zonā) un papildināt savu interneta pieslēgumu no Lattelecom Mājas pieslēguma uz Lattelecom Optisko internetu.

Ja tu vēl nēesi Lattelecom klients tu jebkurā brīdī vari pieteikties ātrākajam internetam Latvijā ar ātrumu līdz 500Mbit/s.

Pieteikties Lattecom Optiskam internetam

Kā pieslēgt Lattelecom Interaktīvo televīziju

Ja tu jau esi Lattecom klients tu jebkurā laikā vari pieteikties Lattelecom Interaktīvās televīzijas pieslēgumam internetā un papildināt savu esošo pieslēgumu ar Lattelecom Interaktīvo televīziju un skatīties 67 populārākos TV kanālus.

Pieteikties Lattelecom Interaktīvai televīzijai

Šeit arī ir pieejama Lattelecom:

Interneta pieejamības pārbaude
Pēc telefona vai adreses

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us