Iespējamās misijas nedēļa turpinās – Valdis Zatlers māca skolēniem par veiksmīgas karjeras pamatiem

Otrdien, 8. februārī, Iespējamās misijas nedēļas ietvaros kopumā notiks 11 mācību stundas Latvijas skolās, kurās piedalīsies dažādu jomu speciālisti, praktiķi un sabiedrībā pazīstamas personas. Mācību dienā skolotāja lomā kopā ar citiem viesskolotājiem iejutīsies arī Valsts prezidents Valdis Zatlers, kurš vadīs stundu Ķekavas vidusskolas 12. klasei par tēmu „Veiksmīgas karjeras pamats – skolā iegūtās zināšanas un prasmes”.

Iespējamās misijas nedēļā mācību stundā biologs Juris Šteinbergs atklās DNS noslēpumus Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijas 12. klasei, arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs vadīs kultoroloģijas stundu Rīgas Teikas vidusskolā un stāstīs par reliģijas vēsturi, savukārt Lattelecom biznesa risinājumu daļas vadītājs Raivis Mackevičs Rīgas Ostvalda vidusskolā fizikas stundas laikā skaidros, kas ir optiskais internets. Pūre Food valdes priekšsēdētājs Aivars Žimants Liepājas 15. vidusskolā vadīs bioloģijas stundu 12. klasei un stāstīs par bioloģiju ražošanā, Latvijas Zaļā punkta mārketinga speciāliste Rita Bubina Garkalnes vidusskolā vadīs bioloģijas stundu 9. klasei un stāstīs par atkritumu šķirošanu un pārstrādi. Animācijas režisors Reinis Kalnaellis Olaines 1. vidusskolā vadīs vizuālās mākslas stundu 10. klasei.

Pirmajā Iespējamās misijas nedēļas dienā, 7. februārī, skolēni astoņās skolās – Rīgā, Jelgavā, Tukumā un Lizumā – piedzīvoja daudzveidīgas un iedvesmojošas dzīves stundas. Vienojošā ziņa, ko šodienas „skolotāji“ pauda lielākajā daļā stundu lasāmi skolēnu citātos pēc Ernst&Young partnera Andra Lauciņa stundas: „Sapratu to, ka vajag atrast savu virsotni, iet uz saviem merķiem un neapstāties pusceļā,“ un „Galvenais ir izvēlēties profesiju, kas tev patīk, un kur tu apzinies, ka vari būt viens no labākajiem.“ Skolēni atzina, ka šādas stundas viņiem sniedz jaunu iedvesmu un kārtējo dzinuli darboties tālāk un uzņemties risku.

Daloties pieredzē par savu profesionālo ceļu, akcijas dalībnieki uzsvēra, cik svarīgi izvēlēties nodarbošanos, kas pašam patīk un izkopt savu prasmi tajā. Swedbank finanšu direktors Toms Siliņš uzsvēra, ka svarīgi tiekties uz izcilību un augstiem mērķiem sevis izvēlētajā jomā – tad neizpaliks arī panākumi un atzinība. Modes diazinere Natālija Jansone un pavārs un uzņēmējs Elmārs Tannis norādīja, cik svarīgi turpināt iet uz savu mērķi, neskatoties uz neveiksmēm, un saprast, ka katra pieredze un zināšanas, ko esi dzīvē ieguvis, var noderēt. Ķīmiķis Viesturs Tamužs no Eko Baltija un IT speciālists Mihails Ivanovs no Microsoft uzsvēra iespējas, kādas jauniešiem paveras dabaszinātņu un tehnoloģiju jomās, ar savu piemēru demonstrējot, cik zināšanas šajās jomas var būt aizraujošas un noderīgass.

„Man prieks, ka Iespējamās misijas nedēļa aizsākusies ar iedvesmojošām stundām un, galvenais, iedrošinājumu skolēniem izvirzīt augstus mērķus un ticēt, ka tos iespējams sasniegt ar aizrautību, mērķtiecīgu darbu un mācībām. Tieši tāds ir šīs nedēļas un programmas Iespējamā misija mērķis – stiprināt skolēnu pārliecību par saviem spēkiem, parādīt skolēniem, cik liela vērtība ir izglītībai un pieredzei ceļā uz šo mērķu sasniegšanu. Esmu pārliecināta, ka nākamās gandrīz piecdesmit dzīves stundas, kas vēl priekšā šajā nedēļā būs tikpat vērtīgas,“ atzīmē Iespējamās misijas direktore Zane Oliņa.

Aicinām visus interesentus apmeklēt Iespējamās misijas mājas lapu [url=http://www.iespejamamisija.lv/lv/]www.iespejamamisija.lv[/url] un sekot līdzi reportāžām, katru dienu uzzinot jaunākās aktualitātes un notikumus. Iespējamās misijas nedēļa tiek organizēta sadarbībā ar IZM VISC īstenoto ESF projektu Dabaszinātnes un matemātika. Ar foto ziņu aģentūras f64 atbalstu katru dienu ir pieejamas fotogrāfijas no notikušajām stundām.

Ar plašāku izklāstu par profesionāļu vizītēm Latvijas skolās 8. februārī varat iepazīties zemāk tekstā atsevišķi izveidotā aktivitāšu kalendārā.

Otrdiena, 8. februāris

Rīga:
• Plkst. 8.45 Juris Šteinbergs (Biologs, DNS testēšanas laboratorija GenEra) Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijā vadīs Bioloģijas stundu 12. klasei un stāstīs par Cilvēku identifikāciju un radniecības noteikšanu, izmantojot DNS profilus.
• Plkst. 10.10 Katoļu Baznīcas Rīgas arhidiecēzes arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs Rīgas Teikas vidusskolā vadīs kulturoloģijas stundu 11. klasei un stāstīs par reliģijas vēsturi.
• Plkst. 11.05 Lattelecom inženieris Raivis Mackevičs Rīgas Ostvalda vidusskolā vadīs fizikas stundu 11. klasei un stāstīs par optisko internetu.
• Plkst. 13.00 žurnāliste Alla Petropavlovska Rīgas 13. vidusskolā vadīs klases stundu 10. klasei un stāstīs par izglītību kā iekšējo brīvību.

Rīgas reģions:
• Plkst. 10.25 Latvijas Zaļā punkta mārketinga speciāliste Rita Bubina Garkalnes vidusskolā vadīs bioloģijas stundu 9. klasei un stāstīs par atkritumu šķirošanu un pārstrādi.
• Plkst. 11.05 Latvijas prezidents Valdis Zatlers Ķekavas vidusskolā vadīs bioloģijas stundu 12. klasei un stāstīs par medicīnu kā dzīvesveidu.
• Plkst. 14.30 animācijas režisors Reinis Kalnaellis Olaines 1. vidusskolā vadīs vizuālās mākslas stundu 10. klasei un stāstīs par animācijas pārsteidzošajām iespējām.

Vidzeme:
• Plkst. 10.00 L&T direktors Reinis Ceplis Limbažu 3. vidusskolā vadīs dabas zinību stundu 11. klasei un stāstīs par darbu uzņēmējdarbības atkritumu apsaimniekošanas nozarē.

Kurzeme:
• Plkst. 14.30 Pūre Food valdes priekšsēdētājs Aivars Žimants Liepājas 15. vidusskolā vadīs bioloģijas stundu 12. klasei un stāstīs par bioloģiju ražošanā.

Zemgale
• Plkst. 11.55 FMS IT speciālists Jānis Bergs Dobeles Valsts ģimnāzijā vadīs dabas zinību stundu, kuras tēma būs „Tehnoloģiju prasmes ir tava iespēja”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us