Ieslēdzot digitālo skaitītāju, atklāta Eiropas E-prasmju nedēļa

Vakar, 24.februāra pēcpusdienā Briselē svinīgi tika atklāta Eiropas E-prasmju nedēļa (European Get online week 2011). Aktivizējot digitālo skaitītāju, kas mērīs iedzīvotāju aktivitāti visās Eiropas valstīs, savu dalību nedēļas pasākumos pirmā piereģistrēja Eiropas komisāre un viceprezidente Nellija Krūza (Neelie Kroes).

28. februārī E-prasmju nedēļas aktivitātes sāksies visās Eiropas valstīs, ieskaitot Latviju. Šīs nedēļas mērķis ir informēt iedzīvotājus par iespējām apgūt un paplašināt savas e-prasmes, izmantot dažādus e-pakalpojumus un rīkus.

LIKTA prezidente Signe Bāliņa: „E-prasmju nedēļas laikā visā Latvijā tiek organizēti vairāk kā 500 dažādi pasākumi: diskusijas un semināri, apmācības, interneta konkursi un testi, interneta tiešraides. Šī daudzpusīgā E-prasmju nedēļas pasākumu programma tapusi, sadarbojoties vairāk kā 200 partneriem –ministrijām, pašvaldībām, izglītības iestādēm, bibliotēkām, IKT nozares uzņēmumiem, bankām un nevalstiskajām organizācijām. Aicinu ikvienu izmantot E-prasmju nedēļas piedāvājumu un tuvāk iepazīt e-pakalpojumu sniegtās iespējas!”

Kā piedalīties E-prasmju nedēļā Latvijā?
• Izvēlies sev interesējošos pasākumus www.eprasmes.lv sadaļā E-prasmju nedēļas pasākumu kalendārs vai zvanot 1188!
• No 28.februāra līdz 5.martam reģistrē savu dalību E-prasmju nedēļas digitālajā skaitītājā, kas mērīs iedzīvotāju aktivitāti pasākumos un e-pakalpojumu lietošanā. Dati par dalībniekiem tiks summēti Eiropas mērogā un valstu vidū notiks sacensība, lai noskaidrotu, kur mīt aktīvākie datoru un interneta lietotāji. Pierādīsim, ka Latvijā aktīvi izmantojam IKT un interneta iespējas!
• Seko līdzi E-prasmju nedēļas tiešraidēm mājas lapās www.piesledzieslatvija.lv un www.esmaja.lv, komentē un uzdod jautājumus!
• Galvenie pasākumi:
o 28.februāris (no pulksten 12.00 līdz 14.00) – E-prasmju nedēļas atklāšanas pasākums – diskusija „E-prasmju nedēļa – informatīvā kampaņa informācijas sabiedrības attīstībai Latvijā”;
o 28.februāris (no pulksten 14.30 līdz 16.30) – interaktīva pārraide „Jauniešiem svarīgās e-prasmes un pakalpojumi”;
o 3.marts (no pulksten 9.30 līdz 16.00) – seminārs uzņēmējiem „E-komercija – priekšrocība vai nepieciešamība 21. gs.globālās ekonomikas apstākļos”;
o 4.marts (no pulksten 11.00 līdz 13.00) – E-prasmju nedēļas noslēguma pasākums „E-prasmīga sabiedrība – ieguldījums informācijas sabiedrības nākotnē!”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us