HP 2010. gada pirmo ceturksni ir uzsācis veiksmīgi

Neskatoties uz [url=http://datuve/raksts/3275/HP_un_Kodak_printeru_strids/]HP strīdiem[/url] ar citiem uzņēmumiem, šis gigants 2010. gada 1. ceturksni noslēdzis ar 31,2 mljrd. ASV dolāru ienākumiem, kas ir par 8% vairāk salīdzinājumā ar iepriekšējā gada pirmo ceturksni. Savukārt uzņēmuma tīrā peļņa bija 2,7 mljrd. ASV dolāru, kas ir par 17% vairāk nekā gadu iepriekš.

HP 1. ceturkšņa ienākumi ASV palielinājās par 9%, sasniedzot 13,6 mljrd. ASV dolāru. Eiropā, Vidējo Austrumu un Āfrikas reģionā ienākumi palielinājās par 1%, bet Klusā okeāna reģionā par 26%. Ieņēmumi 1. ceturksnī ASV veidoja 35% no visiem kopējiem HP ieņēmumiem.
“HP ir veiksmīgi pozicionējies tirgū, un kompānijas piedāvāto pakalpojumu kvalitāte un efektīvā izmaksu struktūra dod mums pārliecību, ka visa gada ieņēmumu prognozes būs daudz labākas, nekā iepriekš plānojām,” saka Marks Hērds, HP valdes priekšsēdētājs.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo periodu, pārliecinoši lielākā daļa HP pakalpojumu grupu ir uzrādījušas pieaugumu, jo palielinājušies pārdošanas apjomi.

[b]HP izaugsme dažādās jomās[/b]

Uzņēmumu datu glabāšanas iekārtu un serveru grupas ieņēmumi palielinājās par 11%, sasniedzot 4,4 mljrd. ASV dolāru.

Attēlveidošanas un drukas grupas ieņēmumi palielinājās par 4%, sasniedzot 6,2 mljrd. ASV dolāru. Pieprasījums pēc printeriem, piemēram, palielinājās par 16%.

Personālo sistēmu grupa palielinājusi pārdoto vienību skaitu par 26%, saglabājot vadošās tirgus pozīcijas pasaules personālo datoru (PC) tirgū. Šīs grupas ieņēmumi palielinājās par 20%, sasniedzot 10,6 mljrd. ASV dolāru. Piezīmju datoru (Notebook) ieņēmumi palielinājās par 25%, bet galda datoru – par 16%.

Pakalpojumu grupas kopējie ieņēmumi ir samazinājušies par 1%. Šī ir vienīgā grupa, kur novērojams neliels kritums. Infrastruktūras tehnoloģiju ārpakalpojumu ienākumi palielinājušies par 2%, bet tehnoloģijas pakalpojumu ienākumi samazinājušies par 2%. Savukārt aplikāciju pakalpojumi samazinājušies par 8%, bet biznesa procesu ārpakalpojumi par 3%.

Programmatūras grupas ieņēmumi bija 878 milj. ASV dolāru, un pamatražošanas peļņa palielinājās par 15,9%, bet Finanšu pakalpojumu grupas ieņēmumi palielinājušies par 13%, sasniedzot 719 milj. ASV dolārus.

„Mēs turpināsim investēt HP izaugsmē un maksimāli izmantosim mūsu mērogu un globālās pozīcijas, lai izmantotu situāciju, kad uzlabojas pieprasījums,” sacīja Keitija Lesjaka, HP viceprezidente un finanšu direktore.

[b]Prognozes[/b]
HP ir uzlabojusi savas gada ieņēmumu prognozes. Tā prognozē, ka 2. ceturksnī ieņēmumi varētu sasniegt aptuveni 29,7 mljrd. ASV dolāru, bet kopējie 2010. gada ieņēmumi varētu būt aptuveni 122,5 mljrd. ASV dolāru.

Vairāk informācijas par HP ceturkšņa rezultātiem var aplūkot HP interneta mājas lapas sadaļā [url]www.hp.com/investor/home[/url].

[b]Par Hewlett-Packard:[/b]
HP ir pasaules lielākā tehnoloģiju kompānija, kas piedāvā drukāšanas un personālās skaitļošanas iekārtas, kā arī IT pakalpojumus, programmatūru un risinājumus, kas atvieglo tehnoloģiju lietošanu patērētājiem un kompānijām. Plašāka informācija par HP (NYSE: HPQ) ir pieejama [url]http://http://www.hp.com/[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us