Hakeru uzbrukums Google

Šajā nedēļā pasauli satricināja Google paziņojums, ka viņi esot pārdzīvojusi ķīniešu hakeru uzbrukumu. Un šāda mērķtiecīga uzbrukuma dēļ Google plāno atcelt sava meklētāju cenzēšanu Ķīnas tirgū (ka zināms, iepriekš Google cenzēja meklēšanas rezultātus sava meklētājā pēc Ķīnas valdības pieprasījuma). Google atklāj, ka viņi nav bijuši vienīgie, kas cietusi no šo izsmalcināto un prasmīgo hakeru uzbrukuma, tādas ir bijušas vismaz vēl 20 lielas kompānijas. Šī uzbrukuma rezultātā ir notikusi intelektuālā īpašuma zādzība un tika mēģināts pat piekļūt Ķīnas cilvēktiesību cīnītāju Gmail kontiem. Lai arī šāda veida hakeru uzbrukumi pasaulē nav nekas jauns, tomēr šoreiz Google ir visai pamatotas aizdomas, ka uzbrukuma organizēšanā ir vainojama Ķīnas valdība.

Pēdējā laikā ir izskanējušas runas, ka gan Yahoo, gan Adobe, gan Northrop Grumman, gan Symantec ir pārdzīvojuši tikpat izsmalcinātu hakeru uzbrukumu, tomēr tikai Google un Adobe ir apstiprinājuši šīs ziņas. Adobe hakeriem ir ļoti saistoša, jo tās produktus izmanto ļoti daudzi cilvēki visā pasaulē, tādēļ ir nepieciešams visu laiku atjaunināt Adobe drošības paketes, lai neapdraudētu sava datora privātumu.

Microsoft esot jau atzinuši, ka viņu interneta pārlūkprogramma Internet Explorer ir bijusi daļēji vainojama šajā hakeru uzbrukumā, jo tas esot bijis kā viens no hakeru izmantotajiem vektoriem ceļā uz Google datiem, tādēļ tā pārlūka lietotājiem vajadzētu uzlikt maksimālos drošības uzstādījumus šim pārlūkam, lai justos droši.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us