Hakeri uzlauzuši ASV Federālo rezervju sistēmas datortīklu

ASV Federālo rezervju sistēma (FRS) trešdien atzina, ka tās datortīklam piekļuvuši hakeri, taču incidents nav skāris tās “svarīgākās operācijas”.

FRS to atzina vairākas dienas pēc tam, kad hakeru grupējums “Anonymous” paziņoja, ka izlicis aptuveni 4000 baņķieru personīgo informāciju, kas iegūta no FRS.

“Federālo rezervju sistēma zina, ka informācija tika iegūta, izmantojot pagaidu ievainojamību mājaslapas pārdošanas produktā,” teikts FRS preses pārstāvja paziņojumā. “Ievainojamība drīz pēc atklāšanas tika salabota un tas vairs nav dienaskārtībā. Incidents neietekmēja Federālo rezervju sistēmas svarīgākās operācijas.”

Pirmdien ar “Anonymous” saistīts tvitera konts “Operation Last Resort” paziņoja, kaieguvis un izvietojis 4000 baņķieru dokumentus.

Kā pavēstīja grupējums, tas atmaksā par interneta brīvības aktīvista Ārona Švarca pašnāvību pagājušajā mēnesī. Švarcam draudēja līdz 35 gadu cietumsods un naudassods viena miljona ASV dolāru apmērā par ielaušanos Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta datorsistēmā. Švarcs lejupielādēja miljoniem akadēmisko žurnālu rakstu un plānojis tos izplatīt bez maksas.

Janvārī “Anonymous” bloķēja ASV Tieslietu ministrijai pakļautās Notiesāšanas komisijas interneta vietni, tādā veidā atriebjoties par Švarca nāvi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us