Hakeri apdraud valkājamo ierīču lietotāju kontus

Fizisko aktivitāšu asistenti bija viena no karstākajām un iekārotākajām dāvanām aizvadītajos Ziemassvētkos. Tā vien šķiet, ka par tiem īpaši ieinteresējušies arī kibernoziedznieki – hakeri piesavinājušies daudzu ar valkājamajām ierīcēm (angl. wearables) saistīto kontu pieslēgšanās datus. Tāpēc “eScan” drošības eksperti aicina lietotājus nezaudēt galvu un ievērot drošības pasākumus, izmantojot jaunās tehnoloģiskās “rotaļlietas”.

fitbit

Jaunumu portāls “Buzzfeed” ziņo, ka viena no populārākajiem valkājamo ierīču ražotājiem “Fitbit” klienti ir cietuši no hakeriem, kuri piesavinājušies vai vienkārši uzminējuši lietotāju privāto kontu paroles. Pieslēdzoties nolaupītajiem kontiem, hakeri uzreiz nomainījuši to informāciju, lai pie kontiem nevarētu pieslēgties to īstie īpašnieki. Tad, izmantojot nolaupītos kontus, vērsušies “Fitbit” garantijas servisā, pieprasot nomainīt “esošās” ierīces pret jaunām. Tiek norādīts, ka krāpnieki mērķējuši uz dārgām augstākās klases valkājamajām ierīcēm.

“Fitbit” kiberdrošības komanda ātri vien konstatējusi krāpšanu un ķērusies pie drošības pasākumiem, lai gan tā nav bijusi liela mēroga ielaušanās, kad tiek nodarīts kaitējums lietotāju kontu datu bāzei vai serverim. Uzņēmuma drošības dienesta vadītājs Marks Bauns uzsver, ka tiklīdz tiks pamanīta aizdomīga uzvedība vai fiksētas daudz dažādas pieslēgšanās no vienas interneta adreses, konts tiks bloķēts un lietotājs tiks lūgts precizēt specifisku informāciju. Šobrīd “Fitbit” plāno ieviest divu faktoru autentifikāciju, lai apturētu līdzīgus hakeru mēģinājumus piesavināties lietotāju kontus.

“eScan” drošības eksperti apgalvo, ka krāpnieki var iegādāties nolaupīto kontu pieslēgšanās datus melnajā tirgū vai no kibernoziedzniekiem, kas inficē lietotāju datorus ar tastatūras darbību izsekojošiem vīrusiem. Tāpat krāpnieki var mēģināt izmantot tās pašas lietotāja vārda un paroles kombinācijas, kas iegūtas agrāku ielaušanos laikā, jo lietotāji nereti izmanto vienus un tos pašus pieslēgšanās datus dažādiem kontiem.

“Interneta lietotājiem vajadzētu izvērtēt risku, izmantojot fiziskās aktivitātes asistentus, un saprast, ka viņu privāto datu drošība daļēji ir atkarīga no viņu pašu uzvedības un paradumiem. Īpaši rekomendējam neizmantot vienu un to pašu paroli vairākiem atšķirīgiem kontiem un iesakām izvēlēties pietiekoši sarežģītas paroles,” iesaka “eScan” risinājumus Baltijas valstīs piedāvājošās kompānijas “Baltimax” reģiona menedžeris Sergejs Romanovskis.

fitbit

Pirms iegādāties valkājamo ierīci vai instalēt tās aplikāciju, būtu lietderīgi pameklēt informāciju, vai vēlamajam modelim nav kādas drošības ievainojamības un vai citi lietotāji nav cietuši no hakeru uzbrukumiem. Iesakām iestatīt valkājamo ierīci un jebkādus ar to saistītos kontus internetā ar neskaidru lietotāja vārdu un unikālu paroli.

“eScan” pārstāvji iesaka ievērot arī kiberhigiēnu: izlasīt ierīces vai aplikācijas deklarēto lietotāja datu privātuma politiku. Īpaši uzmanīgiem lietotājiem vajadzētu būt attiecībā pret privātuma nodrošinājumu. Pamanot aizdomīgas izmaiņas savā kontā, nekavējoties jānomaina parole un jābrīdina ar kontu saistītie sociālo tīklu kontakti, lai no krāpnieku tīkliem izvairītos jūsu draugi.

“eMarketer” prognozē, ka līdz 2019.gadam pasaulē būs ap 578 miljoniem valkājamo ierīču – četras reizes vairāk nekā tagad.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us