Google Lookout – aplikācija neredzīgiem cilvēkiem

Google lietotne Lookout ir pieejama Android ierīcēs un tā paredzēta neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem. Ar aplikāciju iespējams identificēt dažādus priekšmetus. Šai aplikācijai nupat iznācis atjauninājums, kas piedāvā dažas jaunas funkcijas, kas atvieglo etiķešu un zīmju teksta nolasīšanu, identificē iepakotus pārtikas produktus ne tikai pēc svītru kodiem, kā arī labāk identificē valūtu. Tagad lietotne darbosies visās Android ierīcēs ar vismaz 2GB RAM un operētājsistēmu Android 6.0 vai jaunāku.

Atjaunināšanas ietvaros Google ievieš pieejamāku lietotnes dizainu, kas padara to savietojamu ar Android ekrāna lasītāju TalkBack, kas veidots pēc neredzīgās un vājredzīgās sabiedrības ieteikumiem. Lookout tagad nodrošina vairāk vietas kameras skatam, padarot produktu, kuru  lietotājam nepieciešams identificēt, vieglāk ierāmējamu.

Lietotnē, kas pagājušajā gadā tika palaista Pixel ierīcēs, tiek izmantots mākslīgais intelekts un viedtālruņa kamera. Šī pati tehnoloģija darbina arī aplikāciju Google Lens. Lookout tagad ir divi jauni režīmi: dokumentu skenēšana un pārtikas etiķešu nolasīšanas rīks. Atjauninātajā lietotnē ir arī jauna navigācija, kurai nepieciešams mazāk pieskārienu, dodot iespēju ritināt starp režīmiem ekrāna apakšā.

Atjauninātajā pārtikas etiķešu nolasīšanas režīmā lietotne palīdz lietotājam virzīt priekšmetu tur, kur kamera to var identificēt, un pēc tam ekrāna lasītājs var skaļi izrunāt aprakstu.

Phone shown in Food Label Mode. Image shows a hand holding a yellow food product and a blue dialog box reads mustard with pickles
Google Lookout aplikācija ar uzlabotu pārtikas etiķešu nolasīšanas rīku

Dokumentu skenēšanas režīmā tiek uzņemts dokumenta momentuzņēmums, un ekrāna nolasītājs to izrunā skaļi. Ātrās nolasīšanas funkcija var izlasīt vēstuli, pat ja tā ir kājām gaisā, kā arī citus īsus dokumentus.

Smartphone is shown in quick read mode, reading “Happy Birthday” from a card with a penguin on it.
Lookout ātrās nolasīšanas režīms

Lookout valūtas identifikators var atšķirt dažādas nominālvērtības, identificējot, piemēram, 10 ASV dolāru banknoti, pat ja tā ir salocīta. Valūtas identifikators pašlaik atbalsta tikai ASV dolārus.

Papildus angļu valodai Lookout tagad darbojas arī franču, vācu un spāņu valodā. Tomēr tas vēl neatbalsta kirilica un arābu alfabētu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us