Google izseko lietotājus pat tad, ja viņi darbojas inkognito režīmā

Kompānija Google devusies uz tiesas prāvu, kurā apgalvots, ka uzņēmums turpina izsekot Chrome pārlūka lietotājus pat tad, ja viņi darbojas inkognito režīmā.

Atverot Google Chrome logu inkognito režīmā, programma nesaglabā jūsu meklēšanas vēsturi, taču tajā brīdī caur Google Analytics un Google Ad Manager uz apmeklēto vietni joprojām tiek nosūtīti analītiskie dati. Atverot inkognito logu, pārlūkprogramma paziņo, ka jūsu dati joprojām var būt redzami vietnēm, kuras apmeklējat, jūsu darba devējam vai mācību iestādei un jūsu interneta pakalpojumu sniedzējam.

Šādi izskatās inkognito režīma logs:

Tiesas procesu iesniedza advokātu birojs Boies Schiller & Flexner, un tajā tiek prasīti zaudējumi vismaz 5 miljardu dolāru apmērā, pamatojoties uz to, ka Google piedāvātais inkognito režīms pārlūkā Chrome tīši maldina patērētājus.

Google, savukārt, apgalvo, ka lietotājiem ir skaidrs, ka viņu dati no inkognito pārlūkošanas varētu tikt nosūtīti trešajām personām.

Mēs stingri apstrīdam šīs prasības un enerģiski aizstāvēsimies pret tām,” intervijā pauda Google pārstāvis.

Inkognito režīms pārlūkā Chrome dod jums iespēju pārlūkot internetu bez aktivitāšu saglabāšanas pārlūkprogrammā vai ierīcē. Mēs skaidri norādām, ka katru reizi, kad tiek atvērta jauna inkognito cilne, vietnes, iespējams, var savākt informāciju par jūsu pārlūkošanas darbībām,“ viņš piebilda.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us