Google ievieš vērienīgu Chrome pārlūka veiktspējas uzlabojumu

Google Chrome pārlūks

Google noslēdz 2020. gadu ar Chrome pārlūka veiktspējas uzlabojumiem. “Šī mēneša atjauninājums ir lielākais Chrome veiktspējas uzlabojums pēdējo gadu laikā,” bloga ierakstā pauž Chrome produktu direktors Mets Veidels. Veidels saka, ka ieviestās izmaiņas uzlabo pārlūka Chrome veiktspēju vairākās frontēs.

Pirmais uzlabojums ir saistīts ar cilnēm. Tagad Chrome lietotāja aktīvajai cilnei piešķirs prioritāti, salīdzinot ar citām fonā esošajām. Tas samazinās CPU izmantošanu līdz pat 5x un pagarinās akumulatora darbības laiku līdz 1,25 stundām. Bloga ierakstā ir sīkāk izskaidrota ciļņu darbība  (mājiens: tas ietver JavaScript ierobežošanu). Tas tiek panākts, nezaudējot lietotājiem svarīgas fona funkcijas, piemēram, mūzikas atskaņošanu un paziņojumu saņemšanu.

Pat pašai Chrome pārlūka atvēršanai vajadzētu šķist ātrākai. Tagad pārlūks tiks palaists par 25 procentiem ātrāk – cerams, ka tiešām varēs pamanīt kādu atšķirību. Tas ielādēs lappuses līdz pat 7 procentiem ātrāk, un tas viss tiks panākts, izmantojot mazāk enerģijas un RAM nekā iepriekš.

Google pievieno arī cilnes meklēšanu, kas ir tieši tā, kā tas izklausās, un varētu būt laba funkcija tiem, kam patīk ierakties neskaitāmās cilnēs vienlaicīgi. Tagad būs iespējams redzēt atvērto ciļņu sarakstu neatkarīgi no loga, kurā lietotājs atradīsies. Šī funkcija vispirms iznāks Chromebook datoros un pēc tam tiks paplašināta.

Adreses josla kļūst mazliet noderīgāka ar kaut ko tādu, ko Google sauc par Chrome Actions. Piemēram: “rediģēt paroles” vai “dzēst vēsturi”, tagad varēs tieši no adreses joslas. Šeit ir apskatāms pirmais darbību saraksts, ko būs iespējams izmantot.

Visbeidzot, drīz iznāks funkcija ar nosaukumu “cards”. Lai palīdzētu lietotājam atgriezties tādās aktivitātēs kā maltītes plānošana vai svētku dāvanu izpēte, Google jaunajai cilnes lapai pievienos “kartītes”. Noklikšķinot uz tām, jūs nokļūsiet nesen apmeklētajā un saistītajā saturā, kas arī ietaupīs laiku.

Visas šīs lietas kopā veido nozīmīgāko pasaules populārākā tīmekļa pārlūka atjauninājumu. Chrome 87 atjauninājums tiek ieviests sākot ar šodienu.

Lasi tālāk:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us