Google ievieš Locked Folder – fotoattēlu aizsargāšanu ar paroli

Locked Folder

Jaunākajā Pixel atjauninājumā tagad ir pieejama Google Locked Folder jeb “bloķētās mapes” funkcija, kas ļauj aizsargāt noteiktus attēlus vai videoklipus ar paroli, lai tie netiktu rādīti galvenajā fotoattēlu bibliotēkā, norāda 9to5Google. Google skaidrojumā par Locked Folder, teikts, ka šī funkcija pašlaik ir pieejama tikai Pixel ierīcēs, sākot ar 3, taču šī gada laikā nonāks arī pie citiem Android lietotājiem.

Ja esi ticis pie Pixel atjauninājuma, vari iestatīt Locked Folder, dodoties uz sadaļu Photos (Fotoattēli), pēc tam uz Library > Utilities > Locked Folder (Bibliotēka> Utilīti> Bloķēta mape). Kad tas ir iestatīts, šeit varēsi redzēt savu slepeno saturu.

Bloķētajā mapē var ievietot jau eksistējošus fotoattēlus, kas tos noņems gan no tavas parastās bibliotēkas, gan no visām esošajām atmiņām, kurās attēls var parādīties. Ir vērts atzīmēt, ka tu nevarēsi dublēt nevienu fotoattēlu vai videoklipu, kas atradīsies Locked Folder mapē, tāpēc starp privātumu un ērtību pastāv zināms kompromiss. Tomēr visu, kas atrodas bloķētajā mapē, no tās var izņemt, ja šis saturs vairs nav jātur slepenībā.

Google atbalsta lapā arī paskaidrots, ka tu pat vari iestatīt kameru tā, lai uzņemtie attēli uzreiz nonāktu bloķētajā mapē, neļaujot tiem nekad nonākt tālruņa parastajā bibliotēkā. Tas varētu būt noderīgi, ja tu, piemēram, piedalies protestā un vēlies pārliecināties, lai visi uzņemtie attēli nav pieejami nevienam citam, kurš varētu dabūt rokā tavu tālruni. Vai arī, kāds visai acīmredzams iemesls, – lai savus pikantos selfijus paturētu slepenībā.

Bloķētā mape ir iekļauta jūnija Pixel atjauninājumā. Saskaņā ar 9to5Google, atjauninājums ietver arī iespēju lūgt Google asistentu atbildēt uz ienākošo zvanu vai noraidīt to, uzņemt astrofotogrāfijas videoklipus (Pixel 4 un jaunākos modeļos), kā arī Gboard uzlabojumu, kurā galvenā informācija (piemēram, tālruņa numurs) tiek ievietota tava tālruņa tastatūras ieteikumu joslā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us