Google darbinieks atklāj salīdzinoši vienkāršu iPhone uzlaušanas metodi

iPhone

Karantīnas laikā profesionālais hakeris Ian Beer, Google Project Zero komandas biedrs, nāca klajā ar ideju, kā attālināti uzlauzt iPhone viedtālruņus. Programmētājam bija nepieciešams aprīkojums, kas maksāja tikai 100 ASV dolārus. Tas viņam ļāva pilnībā kontrolēt tālruņus, uz kuriem viņš notēmēja paša izgatavoto antenu. Protams, neaizmirsīsim, ka Ians ir profesionālis, taču viņa salīdzinoši vienkāršās uzlaušanas tehnikas dēļ iPhone tālruņu drošība šķiet visai viegli ievainojama. 

Iana Youtube kanālā ievietotas publiski pieejamas demonstrācijas. Videoklipā vīrietis demonstrē, kā tiek uzlauzti vienlaikus 26 Apple tālruņi. Uzlaušana notiek, izmantojot Wi-Fi signālu, kas darbojas pat tad, ja tālruņi nav savienoti ar internetu.

Garākā videoklipā programmētājs paskaidro, kā tas darbojas un kā signālu var pārraidīt starp ierīcēm. Twitter vietnē viņš neslēpj sajūsmu par to, ka izdevies paveikt šādu triku.


Par laimi, ar maijā izdoto operētājsistēmas iOS 13.5 versiju Apple šīs kļūdas novērsa. Tomēr šāda veida uzlaušana joprojām rada draudus iPhone ierīču drošībai, ņemot vērā to, cik viegli programmētājs spēja radīt draudus. Jāņem vērā arī tas, ka ne visi iPhone modeļi ir saņēmuši atjauninājumu. Kiberdrošības eksperts Ray Redacted pauž, ka šis būtu izcils veids, kā piekļūt bloķētajiem noziedznieku tālruņiem, kas atrodas policijas iecirkņos.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us