Google brīdina Gmail, Drive un Photos lietotājus – saturs var tikt dzēsts

Google dzēsīs lietotāju failus

Google ir uzsācis lietotāju brīdināšanu, izsūtot e-pastus savu populāro Gmail, Photos (Fotoattēli) un Drive (Disks) pakalpojumu izmantotājiem. Ziņojumā teikts, ka drīz, bez jebkādas atļaujas saņemšanas, varētu tikt dzēsts tur esošais saturs. Lūk, kas jums jāzina.

Uzņēmums grasās mainīt lietošanas noteikumus tādiem pakalpojumiem kā Gmail, Drive (ieskaitot Docs, Sheets, Slides, Drawings, Forms un Jamboard failus) un/vai Photos.

Tie, kas neievēros izmaiņas, saskarsies ar sava privātā satura pazušanu no Google serveriem. ASV firma gan apgalvo, ka tā vairākkārtīgi informēs cilvēkus, pirms jebkāda satura noņemšanas, lai lietotājiem būtu pietiekami daudz laika rīkoties. 

Tas izklausās diezgan dramatiski, taču, cerams, izmaiņas lielāko daļu cilvēku neietekmēs.

Kompānija saka, ka konti tiks izmainīti tikai tad, ja tie nav izmantoti divus gadus vai lietotājs divus gadus pārsniedz krātuves ierobežojumu

Paziņojot par izmaiņām, Google apstiprināja: “Ja esat 2 gadus (24 mēnešus) neaktīvs pakalpojumā Gmail, Drive vai Photos, mēs varam dzēst produkta (-u) saturu, kurā esat neaktīvs. Ja pārsniegsit krātuves ierobežojumu uz 2 gadiem, mēs varam izdzēst jūsu saturu pakalpojumos Gmail, Drive vai Photos.”

Google vēlas norādīt, ka tuvākais laiks, kad kādam lietotājam varētu tikt dzēsts saturs, ir 2023. gada 21. jūnijs. Tas ir tāpēc, ka jaunie noteikumi stājas spēkā tikai 2021. gada jūnijā.

Šī jaunā neaktīvo kontu politika neietekmēs arī Google One dalībniekus, kuriem ir pietiekami daudz krātuves un kuri aktīvi izmanto šo pakalpojumu. 

Kā vienmēr, katram kontam arī turpmāk būs 15 GB bezmaksas krātuves pakalpojumos Gmail, Drive vai Photos. Pēc Google aplēsēm, lielākajai daļai lietotāju ar to vajadzētu pietikt vairākiem gadiem.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us