Google asistents tagad var skaļi lasīt tīmekļa lapas 42 dažādās valodās

Kopš šodienas ar Google asistentu (Google Assistant) Android ierīcēs iespējams lasīt tīmekļa lapas un ziņu rakstus. To var aktivizēt, atverot rakstu caur Chrome pārlūkprogrammu vai Google app, un vienkārši sakot – “Hey Google, read it” vai “Hey Google, read this page”.

Ekrānā tiks iezīmēts arī teksts, ko asistents pašlaik lasa, lai lietotāji varētu sekot līdzi. Lai pārietu uz citu sadaļu, jāpieskaras teksta vēlamajā vietā. Vai arī, ja esat persona, kas podkāstus klausās divas reizes ātrākā tempā, iespējams arī pielāgot Google asistenta lasīšanas tempu.

Reizē ar šo funkciju tiek palaists arī tulkošanas rīks 42 valodās, kas pārtulkos tīmekļa lapu vēlamajā valodā, pēc tam arī to skaļi izlasot. Šī opcija noteikti noderēs tiem, kam ir grūtības saredzēt vai lasīt tekstu uz maza ekrāna. Pilnu sarakstu ar pieejamajām valodām var redzēt šajā video.

Pēdējos gados komandas, kas strādā pie Google Assistant un Amazon Alexa, ir izveidojušas mākslīgos neirālos tīklus, kas spēj radīt runu ar skaņām un intonācijām, kas vairāk līdzinās cilvēka balsij. Tādēļ Google asistents, lasot tekstu, runā ar citu balsi nekā parastais asistents. Šīs funkcijas izveidotāju komanda sacījusi, ka liela formāta satura lasīšanai, ir svarīga dabiskāka balss.

Funkcija, kas ar šodienu pieejama Google asistentam, pirmo reizi tika prezentēta šī gada janvārī CES jauno tehnoloģiju konferencē. Iesākumā asistents būs spējīgs nolasīt rakstus un mājas lapu informāciju, taču vēlāk opcija būs pieejama arī e-pastu lasīšanai. 

Tāpat janvārī organizācija norādīja, ka Google asistentam esot vairāk nekā 500 miljoni aktīvo lietotāju mēnesī, un paziņoja, ka šī gada laikā tiks ieviestas dažādas jaunas funkcijas, kā, piemēram, iespēja uz tālruņa ekrāna atstāt līmlapiņas veida piezīmi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us