Google no Android lietotājiem iegūst krietni vairāk datu nekā Apple no iOS lietotājiem, teikts jaunajā pētījumā. Pētnieki no Trinitijas koledžas Dublinā, Īrijā, salīdzināja datus, ko Pixel tālrunis kopīgo ar Google, ar datiem, ko iPhone koplieto ar Apple, un atklāja, ka Google apkopo 20 reizes vairāk tālruņa datu nekā Apple. Pētījumā arī tika atklāts, ka pat tad, ja Pixel un iPhone modeļi ir “minimāli konfigurēti”, dati tāpat tiek koplietoti diezgan bieži. Zīmīgi, ka Google nepiekrīt šī pētījuma metodoloģijai.
Duglasa J. Leitsa un viņa komandas veiktajā pētījumā tika salīdzināti Pixel un iPhone tālruņi, lai noskaidrotu, kurš ražotājs vāc vairāk lietotāju datu. Tas atklāja, ka gan Pixel, gan iPhone viedtālruņi datus koplieto ar attiecīgajiem ražotājiem vidēji ik pēc 4,5 minūtēm. Apkopotie dati ietver IMEI, aparatūras sērijas numuru, SIM sērijas numuru un IMSI, ierīces tālruņa numuru un citu informāciju, kā arī telemetriju.
Kad lietotājs ievieto SIM karti kādā no šiem viedtālruņiem, gan Google, gan Apple kompānijām tiek nosūtīta informācija. Tika konstatēts, ka iOS nosūta Apple tuvumā esošo ierīču MAC adreses, kā arī to GPS atrašanās vietu. iOS lietotāji nevar atteikties no šīs opcijas, un, šķiet, ka nepastāv reālu iespēju to novērst. Ja šo tālruņu lietotāji nav pierakstījušies attiecīgo kompāniju kontos, abi tālruņi tik un tā sūta tādu informāciju kā IMEI, aparatūras sērijas numuru, SIM sērijas numuru un tālruņa numuru, taču Google papildu apkopo arī informāciju par Android ID, Resettable Device Identifier vai Ad ID, kas tiek izmantots reklāmām (RDID / Ad ID), kā arī DroidGuard atslēgu, kas tiek izmantota ierīces apstiprināšanai. Salīdzinājumam – Apple vāc tikai UDID un Ad ID.
Tika konstatēts, ka Apple apkopo informāciju par lietotāja atrašanās vietu, pat ja lietotājs nav pieteicies kontam, kā arī vietējo IP adresi, savukārt Google to nedara. Google, savukārt, ievāc informāciju par Wi-Fi MAC adresi, kamēr Apple šo informāciju neapkopo. Abas operētājsistēmas sūta telemetrijas datus pat tad, ja lietotājs no tiem atsakās. 10 minūšu laikā pēc palaišanas Google savāc aptuveni 1 MB datu, savukārt, Apple – aptuveni 42 KB. Atstājot ierīci neizmantotu, Google katrās 12 stundās savāc aptuveni 1 MB datu, savukārt Apple – aptuveni 52 KB.
Google apgalvo, ka nepiekrīt pētījuma metodikai, skaidrojot, ka, piemēram, automašīnas arī savāc pamatdatus par transportlīdzekļu sastāvdaļām, to drošības stāvokli un servisu grafikiem, un mobilie tālruņi darbojoties ļoti līdzīgi. Šādi dati tiekot apkopoti, lai nodrošinātu, ka iOS vai Android programmatūra ir atjaunināta, pakalpojumi darbojas kā paredzēts, un tālrunis ir drošs un darbojas efektīvi.