Gada skaitlis: Latvija ietilpst to pasaules valstu TOP10, kuru tīmekļa vietnēs 2010. gadā bija izvietots visvairāk kaitī

Kaspersky Lab informē, ka 2010. gadā tika reģistrēti 580 371 937 uzbrukumi, kas veikti no 201 valstī izvietotiem interneta resursiem. Aptuveni 90% visu internetā konstatēto kaitīgo programmatūru atradās 20 valstu interneta telpā, kuru vidū Latvija ieņēmusi 10. vietu.

[img]http://datuve/images/upload/20110211162714.png[/img]

Pirmās divdesmit valstis, kuru tīmekļa vietnes satur visvairāk kaitīgo programmatūru

Kaspersky Lab eksperti atzīmē, ka, analizējot šo statistiku, ir jāņem vērā – runa ir ne tikai par kaitīgo programmatūru mitināšanas vietnēm, kuras veido un uztur ļaundari, bet arī par parastām mājaslapām, kas ir uzlauztas un izmantotas kaitīgā satura izvietošanai. Šo datu nepareiza interpretācija var novest pie mēģinājumiem uzvelt atbildību par uzbrukumiem kādai noteiktai valstij – un šādi paziņojumi jau ir bijuši. Taču patiesībā statistika parāda valstis–upurus, kuru kibertelpu aktīvi izmanto kibernoziedznieki.

Salīdzinot ar 2009. gadu, tīmekļa apdraudējumu ģeogrāfija ir būtiski mainījusies. Pirms gada saraksta pirmajā vietā atradās Ķīna ar neticami augstu rādītāju – vairāk nekā 52%. 2010. gadā Ķīnas valdība veica pasākumus, lai labotu situāciju, un spēja aizvākt no vietējās kibertelpas daudz kaitīgo programmatūru mitināšanas vietņu, kuras izmantoja kibernoziedznieki no visas pasaules. Tika ieviesti arī stingrāki noteikumi domēnu reģistrēšanai .cn zonā. Tādējādi Ķīna (13%) vairs nav galvenais tīmekļa apdraudējumu avots, atdodot šo apšaubāmo godu ASV (26%) un Krievijai (15%).

«ASV īpatsvars pieaug ar katru gadu (7% 2008. gadā, 19% 2009. gadā, 26% 2010. gadā), un tas ir satraucošs signāls. Situācija nav mainījusies pat pēc vairākām skandalozām nelegālo mitināšanas vietņu slēgšanām. Ir skaidrs, ka šeit mums ir darīšana ar lielu daudzumu inficētu parasto mājaslapu,» saka Kaspersky Lab galvenais antivīrusu eksperts Aleksandrs Gostevs.

Aiz ASV un Ķīnas parasti sekoja Vācija, Holande un Krievija, kas sarakstā nekad nepakāpās augstāk par 5. vietu. Taču 2010. gadā Krievija ieguvusi neglaimojošo otro vietu. Gada laikā uzbrukumu skaits no Krievijā izvietotiem interneta resursiem ir pieaudzis no 2,6% līdz 15,1%. Kaitīga satura tīmekļa resursu skaita pieaugums Krievijā lielā mērā ir saistīts ar notikumiem Ķīnā, kurus jau pieminējām iepriekš. Krievijas kibernoziedznieki bija vieni no galvenajiem, ja ne paši galvenie, nelegālās mitināšanas patērētāji Ķīnā un pēc šī «tirgus» slēgšanas bija spiesti izmantot resursus Krievijā.

Viss pārskats, kas satur galvenos informācijas drošības jomas statistikas datus par 2010. gadu, ir pieejams [url=http://www.securelist.com/ru/analysis/208050678/Kaspersky_Security_Bulletin_2010_Osnovnaya_statistika_za_2010_god]šeit[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us