Gada laikā divkāršojies priekšapmaksas sarunu karšu portāciju skaits

Datorikas institūta Divi vispārējie dati liecina, ka laika periodā no pagājušā gada oktobra līdz šī gada oktobrim pieaudzis pāreju skaits uz citiem operatoriem, saglabājot esošo numuru. Priekšapmaksas karšu segmentā tas pieaudzis gandrīz divas reizes – no 4354 līdz 8111.

Spriežot pēc pakalpojumu salīdzināšanas portāla Gudriem.lv datiem, kas salīdzina visus esošos mobilo sakaru tarifus, šobrīd lietotāji var izvēlēties starp 9 priekšapmaksas sarunu karšu tarifiem. 4 no tiem piedāvā Zelta Zivtiņa, 3 – O!Karte, bet BiFri un Amigo piedāvā katrs vienu tarifu plānu.

„Agrāk priekšapmaksas sarunu karšu lietotāji gadiem izmantoja izvēlētā operatora piedāvātos pakalpojumus, kuri pie citiem operatoriem izmaksāja 2-3 reizes lētāk. Šobrīd par 90% pieaudzis tarifu plānu maiņu skaits; tas pierāda, ka cilvēki vairs nav gatavi un nevēlas pārmaksāt par sarunām. Tarifu plānu aktīvā maiņa pierāda arī to, ka cilvēki zina – ir iespējams pāriet uz citu priekšapmaksas karšu operatoru, saglabājot savu numuru,” stāsta projekta Gudriem.lv vadītājs Dmitrijs Zaznovs. Lai aprēķinātu ieekonomēto līdzekļu apjomu, atliek tikai Gudriem.lv tarifu kalkulatorā ievadīt attiecīgos parametrus: mēnesī norunāto minūšu skaitu, nosūtīto īsziņu skaitu un izmantoto interneta datu apjomu Mb.

Saskaņā ar Datorikas institūta Divi sniegtajiem datiem, pēdējā gada laikā par 59,6% kopumā pieaudzis pāreju skaits uz cita operatora pieslēgumu, saglabājot savu numuru. 2009. gada oktobrī tika reģistrēta 8181 pāreja, bet 2010. gada oktobrī jau 13060.

„Jaunu, ekonomiskāku tarifu parādīšanās ir novedusi pie tā, ka priekšapmaksas sarunu karšu lietotāji izvēlas pāriet uz pastāvīgo pieslēgumu. Piemēram, pirmais trijnieks mobilo tarifu pastāvīgo pieslēgumu reitingā Gudriem.lv ir: Bite Parunāsim, Tele 2 Meteorīts un LMT Mūsējie. Šie tarifi ne tikai ļauj ieekonomēt naudu par sarunām, bet arī dod iespēju runāt savā tīklā bez maksas. Operatora maiņa šobrīd ir kļuvusi par ļoti vienkāršu un ātru procedūru, kas notiek 5 dienu laikā. Nākamajā gadā plānots, ka šis process aizņems tikai vienu darba dienu,” informē Dmitrijs Zaznovs.

Cilvēkiem, kuri vēlas ekonomēt ne tikai naudu, bet arī laiku, Gudriem.lv dod iespēju ne tikai izvēlēties labāko tarifu plānu, bet arī tieši tajā pašā mājas lapā aizpildīt pieteikuma anketu pārejai uz jaunu mobilo sakaru operatoru, saglabājot savu numuru. 1-2 dienu laikā ar klientu sazināsies izvēlētā operatora pārstāvis un pastāstīs, kā pabeigt pāreju. Cilvēkam nav jādodas uz klientu apkalpošanas centru un jātērē laiks, stāvot garās rindās. Pakalpojums ir pieejams praktiski neizejot no mājas, jo līgumu un jauno SIM karti klientam kurjers bez maksas piegādā mājās.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us