Franču policija ietaupa miljonus pārejot uz Linux

Arstechnica [url=http://arstechnica.com/open-source/news/2009/03/french-police-saves-millions-of-euros-by-adopting-ubuntu.ars]ziņo[/url], ka Francijas nacionāla policija Gendarmerie Nationale ir ietaupījusi miljonus pārceļot savus datorus no Microsoft Windows uz Ubuntu Linux.

Pāreja uz atvērto kodu sākās jau 2005. gadā, kad Microsoft Office visos policijas datoros tika nomainīts ar OpenOffice.org. Laika gaitā tika ieviestas arī citas atvērtā koda programmas, piemēram, Firefox un Thunderbird. 2006. gadā pēc Windows Vista iznākšanas franči nolēma pilnībā atteikties no Microsoft produktiem un pāriet uz Ubuntu.

Šobrīd Ubuntu Linux darbina 5000 policistu ikdienas darbstacijas, vēl 15000 datoru iegūs šo atvērtā koda operētājsistēmu līdz gada beigām. Kopējais migrācijas mērķis ir līdz 2015. gadam pārcelt visus 90 000 franču policistu datorus uz Linux platformu.

Pēc Eiropas Komisijas Atvērtā koda observatorijas [url=http://www.osor.eu/news/fr-gendarmerie-saves-millions-with-open-desktop-and-web-applications]datiem[/url] pārejot uz Linux Franču policija samazināja savas IT izmaksas par 70%. Pateicoties šim solim kopš 2004. gada uz licenču un uzturēšanas izmaksu rēķina ir ietaupīti aptuveni 50 miljoni eiro.

Leitnants Kols Guimards teica, ka pāreja no XP uz Ubuntu esot notikusi ļoti vienkārši. Lielākās problēmas esot bijušas ar atšķirīgām ikonām un spēlītēm, kas tomēr neesot policijas galvenais uzdevums.

Linux tiek izmantots arī citās Francijas institūcijās, Franču nacionālā asamblejas datoros mājo jau pieminētais Ubuntu, bet 1000 Lauksaimniecības ministrijas datoru darbina Mandriva Linux.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us