Failiem.lv – jauns serviss failu apmaiņai un piekļuvei Internetā

Runa nav par veidu – kur un kā iegūt nelicenzētus autortiesību objektus. Iet runa par to, kā ērti un ātri nosūtīt savus failus citam adresātam vai savā mājas lapā ievietot gatavu bilžu galeriju pēc brīvdienām. Vai piekļūt saviem failiem no jebkura Internetam pieslēgta datora. Latvijā ir atvērts jauns Interneta tiešsaistes failu glabāšanas un koplietošanas serviss – www.failiem.lv un šī gada maijā palaista tā pirmā pamatversija. Serviss dod iespēju lietotājiem Internetā uzglabāt savus failus, lai ērti un ātri dotu tiem pieeju citiem vai arī pašam piekļūtu failiem no jebkura cita Internetam pieslēgta datora. Lietotājs ar pāris klikšķu palīdzību izvēlas failus no lokālā datora, uzkopē tos uz servera, un iegūst unikālu saiti uz visiem failiem, kā arī uz katru failu atsevišķi. Iegūtās saites var izmantot, lai nosūtītu uz e-pastu vai publicēt mājas lapās.

Lielos vilcienos aprakstot servisa pielietojamību, to var iedalīt divos virzienos:

Privāts – piekļuve failiem izmantojot Internetu un zinot piekļuves adresi
Publisks – dokumentu, fotogrāfiju, video, audio un citu failu publicēšana citās tīmekļa vietās, tādās kā mājas lapas, forumi, sludinājumu dēļi vai sociālie portāli.

Uzkopējamo failu veidam nav nekādu ierobežojumu – var tik saglabāti dokumenti, fotogrāfijas, video faili vai jebkādi citi failu tipi. Pie tam, vienā reizē var vienlaicīgi izvēlēties un uzkopēt vairākus failus. Vienas augšupielādes maksimālais izmērs ir 2000MB. Tas ļauj Failiem.lv izmantot kā ērtu alternatīvu FTP serveriem failu apmaiņai, lai nosūtītu failus klientiem.

Papildus uzkopēto failu lejupielādei tiek piedāvātas arī citas noderīgas funkcijas:

* Uzkopēto attēlu apskatīšana un to iekļaušanas kodi mājas lapās un forumos
* Uzkopēto attēlu Flash galerija, kuru arī ir iespējams iekļaut citās lapās, līdzīgi kā Youtube video
* MP3 audio failu atskaņošana tieši no lapas
* MP3 audio failu spēlētāja iekļaušana savā mājas lapā
* Video failu apskate
* Video failu iekļaušana savā mājas lapā
* Lietotāju reģistrācija
* Augšupielāžu apskates statistika

Reģistrētiem lietotājiem tiek piedāvāta pastāvīga diska vieta 1000MB apjomā, ar iespēju to nākotnē palielināt pēc vajadzības. Savukārt nereģistrēto lietotāju faili tiek dzēsti 60 dienas pēc to uzkopēšanas. Reģistrētiem lietotājiem ir arī iespēja pārvaldīt veiktās augšupielādes, labot to aprakstus un dzēst. Ievadītie apraksta teksti pēc augšupielādes tiek nosūtīti saņēmējam e-pastā kā arī atrādīti pie failu apskates. Tas ļauj ātri sagatavot personalizētu informācijas satura lapu publicēšanai.

Kādu laiku, kopš 2008. gada novembra, Failiem.lv jau strādāja Beta versijā ar vienkāršāku funkcionalitāti, lai spētu notestēt programmatūru un sistēmas darbību kopumā.

Servisa sniegto pakalpojumu pamatā ir „Software as a Service” izmantošanas modelis, lai lietotājiem sniegtu vienkāršu un ērtu informācijas publicēšanas un piekļuves veidu tiešsaistē. Servisa autori vēlas norādīt, kas šis serviss nav domāts anonīmai autortiesību objektu izplatīšanai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us