Facebook samazinās video kvalitāti

Facebook pašreiz ir jaunākā platforma, kas paziņojusi par video kvalitātes samazināšanu Eiropā, lai mazinātu pieprasījumu pēc interneta pakalpojumiem. Kamēr liela daļa Eiropas pašizolējas koronavīrusa uzliesmojuma dēļ, ir krasi palielinājies pieprasījums pēc straumēšanas. Pārmaiņas nozīmē, ka katrs videoklips izmantos mazāk datu, taču maz ticams, ka izmaiņas attēla kvalitātē būs pamanāmas. Par līdzīgiem pasākumiem paziņojuši arī Amazon, Apple TV+, Disney+ un Netflix. Facebook izmaiņa attieksies gan uz tā galveno servisu, gan Instagram.

Video kvalitāte

Ir vairāki faktori, kas ietekmē to, cik daudz datu tiek izmantots, straumējot tiešsaistes video. Viens no tiem ir video izšķirtspēja. Augstas izšķirtspējas (HD) un īpaši augstas izšķirtspējas (4K) videoklipi izmanto vairāk datu nekā standarta izšķirtspējas videoklipi.

Vēl viens faktors ir bitu pārraides ātrums, kas ir vienā sekundē straumētais datu apjoms. Videoklipi ar augstāku bitu pārraides ātrumu izskatītās mazāk pikseļaini – īpaši, ja kadrā ir daudz kustību, – bet izmanto vairāk datu. Amazon Prime Video, Apple TV+ un Netflix ir samazinājuši savus straumēšanas bitu ātrumu, bet izšķirtspējas izvēli saglabājuši nemainītu. Netflix paziņoja, ka Eiropas skatītājiem filmu skatīšanās laikā tiks izmantots par 25% mazāk datu.

Disney+ ziņoja, ka Eiropā tiks nodrošināts nedaudz mazāks bitu pārraides ātrums. Ar šodienu tas sāks raidīt Apvienotajā Karalistē, Īrijā, Austrijā, Vācijā, Itālijā, Spānijā un Šveicē. Tomēr pēc valsts valdības lūguma Disney+ ir aizkavējis sava kanāla raidīšanu Francijā līdz 7. aprīlim.

Savukārt YouTube apgalvoja, ka tas pēc noklusējuma pārslēgs Eiropas skatītājus uz standarta izšķirtspējas (480 p) video režīmu. Tomēr skatītāji, ja vēlēsies, varēs pārslēgties uz augstas izšķirtspējas video. Izmaiņas tiks ieviestas pakāpeniski nākamo dienu laikā.

BBC ziņojis, ka “piesardzības pasākumu” dēļ atliks savu izmēģinājuma programmu, kas BBC iPlayer programmā sniedz iespēju skatīties video galēji augstā 4K kvalitātē. “Ja tīkli būs pārslogoti, mēs automātiski samazināsim izmantotos datus,” paziņojumā piebilda BBC.

Netflix bija pirmais straumēšanas serviss, kas pēc tikšanās ar Eiropas amatpersonām paziņoja, ka tas pazemina savu video bitu pārraides ātrumu. Bet Apvienotās Karalistes telekomunikāciju gigants BT pauda, ka tā tīklā esot “pietiekami daudz vietas”. Bija teikts, ka dienas laikā interneta lietošanā ir bijis pieaugums, jo vairāk cilvēku strādā mājās. Taču datu izmantošana esot bijusi daudz zemāka nekā iepriekš reģistrētie rekordi, kurus tīkls tāpat bijis spējis apstrādāt.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us