Facebook mēģina izkonkurēt Zoom, ieviešot jaunu 50 personu video konferences iespēju

Facebook laidis klajā jaunu video tērzēšanas platformu ar nosaukumu Messenger Rooms. Tas ir rīks, ar kura palīdzību var veikt virtuālu sarunu ar līdz pat 50 cilvēkiem, ļaujot sazināties ar draugiem, jebkurā laikā. Facebook arī divkāršo WhatsApp video zvana kapacitāti no četriem cilvēkiem līdz astoņiem, pievieno videozvana opciju Facebook Dating un pievieno jaunas tiešraides straumēšanas funkcijas gan Facebook, gan Instagram platformās.

Facebook dibinātājs Marks Zakerbergs intervijā tehnoloģiju ziņu portālam The Verge sacīja, ka jaunās video zvana funkcijas ir veidotas atbilstoši uzņēmuma virzībai uz drošu un privātu ziņu apmaiņas rīku radīšanu.

Video klātbūtne mums nav nekas jauns,” viņš sacīja. “Bet tā ir joma, kurā mēs vēlamies iet dziļāk, un tā atbilst vispārējai tēmai, proti, mēs virzām vairāk uzņēmuma resursus, lai koncentrētos uz privāto komunikāciju un privātajām sociālajām platformām, nevis tikai uz tradicionālajām. Tāpēc šis ir labs salikums: mēs veidojam rīkus Facebook un Instagram platformās, kas palīdz cilvēkiem atrast mazākas cilvēku grupas, ar kurām veidot ciešāku saskari un ar kurām ir iespējams rīkot privātas sarunas.

Pasaules pandēmija ir piespiedusi simtiem miljonu cilvēku palikt iekštelpās un paļauties uz digitālajiem rīkiem gan darbā, gan mācībās un rotaļās. Vairāk nekā 700 miljoni cilvēku tagad katru dienu veic zvanus caur Facebook Messenger un WhatsApp.

Taču pieaug arī konkurentu skaits. Platforma Zoom, kas iesākumā bija vienkāršs rīks biznesa videokonferencēm, palielinājis savu klientu skaitu no 10 līdz vairāk nekā 300 miljoniem. Savukārt, virtuālo sarunu lietotne Houseparty ir projekts, no kura Facebook pagājušajā gadā atteicās. Tagad lietotne atrodas lejupielādēto aplikāciju augšgalā. Pēdējā mēneša laikā tā ieguvusi 50 miljonus jaunu lietotāju.

Alternatīvo sociālo produktu straujā izaugsme liek Facebook izstrādātājiem veltīt ievērojamus līdzekļus jauno sociālo produktu pārraudzībai, kā arī konkurējošo uzņēmumu iegādei vai to funkciju kopēšanai.

Messenger Rooms solās būt ievērojams produkts. Funkcija, kas, kā apgalvo Facebook, tuvāko nedēļu laikā būs pieejama globāli, ļaus līdz pat 50 cilvēkiem pievienoties vienam video zvanam. Sarunas veidotājs varēs izlemt, vai tā ir atvērta visiem, vai arī slēgta tipa saruna. Sarunu varēs uzsākt no Messenger un Facebook. Vēlāk šī opcija būs pieejama arī Instagram Direct, WhatsApp un Portal platformās. Viesi varēs pievienoties telpai neatkarīgi no tā, vai viņiem ir Facebook konts.

Video sarunas laikā varēs spēlēties ar Facebook paplašinātās realitātes filtriem vai uzlikt virtuālu fonu. Daži foni piedāvās 360 grādu skatu no eksotiskām vietām, norādīja kompānija. Un būs pieejami jauni filtri, kas palīdzēs padarīt gaišākas tumšas istabas vai uzlabot lietotāju izskatu.

Video zvani nav pilnībā šifrēti, bet Facebook apgalvo, ka nebūs iespējams redzēt un noklausīties sarunas. Video zvana radītājs varēs noņemt dalībniekus jebkurā laikā, un par telpām, kurās notiek nelikumīga uzvedība, varēs ziņot Facebook. WhatsApp video zvani, savukārt, ir pilnībā šifrēti, piedāvājot lietotājiem papildu aizsardzību.

Lietotne Zoom piedzīvoja ļaunprātīgas uzvedības uzplūdus, kļūstot par sapulču lietotni ar rasistiskām, fanātiskām un pornogrāfiskām “Zoombombings” tikšanās reizēm visā pasaulē. Zakerbergs atklāja, ka Messenger Rooms ir veidots ar stingrām privātuma kontrolēm. Šī aplikācija paļausies uz sakariem ar draugiem un ģimeni, tādā veidā samazinot iespēju, ka tas tiks izmantots cilvēku apvainošanai. Grupām, kurās cilvēki nepazīst viens otru, moderatori varēs izdzīt nevēlamos viesus no virtuālajām telpām.

Pakalpojumā Facebook Live atkārtoti tiks pievienots Live With rīks, kas ļauj lietotājiem uzaicināt citu personu kopīgai straumēšanai. Tiešraides straumēšanā būs pieejama ziedošanas poga, ļaujot lietotājiem piesaistīt naudu valstīs, kurās tas ir atļauts.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us