Facebook maksājumu pakalpojumi – drīz pieejami arī Eiropā

Mūsdienās līdz ar augstu Eiropas valstīs strādājošo viesstrādnieku pieplūdumu un pastāvīgu starptautisko bankas pārskaitījumu pieprasījumu maksājumu bizness kļūst aizvien populārāks. Līdztekus tradicionālajām bankām tajā iesaistās arī nebanku finanšu iestādes, tādas kā Western Union, tiešsaistes maksājumu pakalpojumu sniedzēji, tādi kā TransferGo, un pat sociālie tīkli.

Jau pirms pāris gadiem tika ziņots, ka Facebook gatavojas saņemt Īrijas reglamentējošo iestāžu atļauju elektronisko maksājumu pakalpojuma veikšanai Eiropā. Tika apgalvots, ka, ieviešot šādu pakalpojumu, uzņēmums vēlas pacīnīties ar tradicionālajām bankām, PayPal un naudas pārskaitījumu uzņēmumiem.

Vien nesen sociālais tīkls Facebook apstiprināja, ka oktobra beigās Īrijas Centrālā banka ir izsniegusi tā meitasuzņēmumam Facebook Payments International Ltd elektroniskās naudas iestādes licenci. Šī licence attiecas uz elektroniskās naudas izsniegšanu un maksājumu pakalpojumu sniegšanu un ietver pārskaitījumus starp kontiem, maksājumu operācijas un starptautiskos naudas pārskaitījumus.

transfergo

Licence tostarp pilnvaro uzņēmumu Facebook tā lietotāju vārdā izsniegt ziedojumus Eiropas Ekonomiskajā zonā reģistrētajām labdarības iestādēm un nodrošināt pārskaitījumus starp fiziskajām personām Eiropas Ekonomiskās zonas teritorijā.

Kopš pagājušā gada marta līdzīgs pakalpojums tiek piedāvāts šī sociālā tīkla ASV lietotājiem, kur uzņēmums ir ieguvis naudas pakalpojumu (Money Services Business) sniegšanas licenci visos ASV štatos un teritorijās. Šī licence sniedz tam regulatīvo iestāžu atļauju veikt valūtas konvertācijas un naudas pārskaitījumu pakalpojumus.

ASV izmantotais Facebook elektronisko maksājumu risinājums ir iebūvēts tieši tā ziņojumapmaiņas lietotnē Messenger, kas ļauj Facebook lietotājiem savstarpēji pārsūtīt naudu, izmantojot Facebook profilam pieslēgtu Visa vai Mastercard debetkarti. Pakalpojums pašreiz ir pieejams tikai lietotājiem, kas ir fiziskās personas, ļaujot nosūtīt / saņemt naudu tikai draugu starpā / ģimenes lokā. Facebook noteikumi brīdina, ka mēģinājumi nosūtīt / saņemt naudu jūsu uzņēmuma vārdā var liegt turpmāku iespēju izmantot šo pakalpojumu.

Joprojām atvērts paliek jautājums, ko tieši Facebook plāno darīt ar jauniegūto EEZ elektroniskās naudas iestādes licenci. Iespējams, kā naudas pārskaitījumu tehniskais risinājums sākotnēji varētu tikt piedāvāts ziņojumapmaiņas lietotnē integrēts (līdzīgi kā ASV), draugu starpā izmantojams un vienīgi eiro valūtā pieejams naudas nosūtīšanas / saņemšanas instruments. Taču, ņemot vērā to, ka ne visās Eiropas Ekonomiskajā zonā ietilpstošajās valstīs nacionālā valūta ir eiro, nākotnē būs nepieciešams arī apmierinošs valūtas konvertācijas risinājums (piemēram, ja tiek nosūtītas Lielbritānijas sterliņu mārciņas, savukārt Latvijā tiek saņemti eiro). Tāpat nav zināms, vai iespējamais naudas pārskaitījumu risinājums tiks piedāvāts vienīgi fiziskajām personām, vai laika gaitā tas būs pieejams arī uzņēmumiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us