Exigen Services Latvia piešķir stipendijas IT studentiem

Ar mērķi atbalstīt daudzsološākos jaunos informācijas tehnoloģiju (IT) speciālistus uzņēmums Exigen Services Latvia un Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds ir piešķīris piecas 1000 latu stipendijas Latvijas augstskolu izcilākajiem IT jomas studentiem. Piešķirot stipendijas, Exigen Services Latvia vēlas akcentēt IT nozares nozīmīgo lomu valsts ekonomikā un pievērst jauniešu uzmanību labi apmaksāta darba iespējām tepat Latvijā.

Exigen Services Latvia aicināja pieteikties stipendiju konkursam 2. – 4. kursa bakalaura un maģistrantūras studentus no piecām Latvijas augstskolām. Konkursa kārtībā par labām un teicamām sekmēm, kā arī augstu motivāciju studenta profesionālajā attīstībā Exigen Services Latvia stipendijas saņem Liene Andersone no Rīgas Tehniskās universitātes, Jevgēnijs Vihrovs no Latvijas Universitātes, Andrejs Kostromins no Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Angelina Sorokina no Transporta un sakaru institūta, kā arī Egils Vernavs Liepājas Universitātes.

Sveicot stipendiju saņēmējus svinīgā pasākumā Rīgas IT Demo centrā, Exigen Services Latvia valdes priekšsēdētājs Ivars Puksts norādīja, ka IT risinājumi ir un būs nepieciešami ikvienā nozarē, tāpēc studijas IT jomā ir perspektīvs lēmums, un uzņēmums cer ar savu atbalstu dot papildu stimulu studentu profesionālajai attīstībai.

Pasākuma ietvaros tika rosināta arī studentu un augstskolu pārstāvju diskusija par to, kā, viņuprāt, veiksmīgāk ieinteresēt jauniešus studēt IT. Studenti uzsvēra, ka ir ļoti svarīgi sākt mācīt skolēniem IT nozarē nepieciešamās prasmes jau pamatskolā, lai veicinātu jauniešu izpratni ne tikai par informācijas tehnoloģiju lietošanu, bet arī radīšanu. Vairums skolēnu jau šobrīd plaši izmanto informācijas tehnoloģijas, bet interesants mācību process var palīdzēt ievirzīt tās radošā gultnē.

[img] /images/upload/20121107190047.jpg[/img]

Pēc studentu domām, skolās būtu jānodrošina iespēja ne tikai padziļināti apgūt matemātiku, bet arī programmēšanu un algoritmikas pamatus, kuras principus iespējams ietvert dažādos citos priekšmetos. Turklāt visos eksaktajos priekšmetos ļoti svarīgi skolēniem demonstrēt zināšanu praktisko pielietojumu: lai kāds mācību priekšmets iepatiktos, nepieciešams ļaut jauniešiem izmēģināt to pašiem. Kā pozitīvi jauniešu iesaistīšanas veidi tika minēti arī konkursi un sacensības.

Exigen Services Latvia ir viens no vadošajiem IT programmatūras izstrādes ārpakalpojumu sniedzējiem Baltijā un darbojas IT pakalpojumu tirgū vairāk kā 15 gadus. Latvijā Exigen Services Latvia strādā ar klientiem no valsts sektora, finanšu, telekomunikāciju un citām nozarēm, kā arī līdzdarbojas starptautiskos risinājumu izstrādes projektos ar kolēģiem no Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Ķīnas un ASV.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us