„Exigen Services Latvia” kāpina produktivitāti un aktīvi darbojas ārējā tirgū

Informācijas tehnoloģiju uzņēmuma AS „Exigen Services Latvia” 2011. finanšu gads, kas ilga no 2010.gada 1. oktobra līdz 2011.gada 30.septembrim, noslēdzies ar auditēto peļņu 751 tūkstoša latu apmērā pirms nodokļiem, ko uzņēmuma vadība pamato ar produktivitātes pieaugumu, sabalansējot pasūtījumu iekšzemes un eksporta tirgos.

Uzņēmuma bruto apgrozījums 2011. finanšu gadā veido 8,9 miljonus latu, kas gan ir par 9% mazāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, taču būtiski augusi „Exigen Services Latvia” darba produktivitāte: kopš 2009.gada krīzes laika apgrozījums uz vienu darbinieku pieaudzis par 30%. Stabilas tirgus pozīcijas palīdz noturēt arī augošais eksporta īpatsvars – pašlaik 43% ieņēmumu veido vietējie klienti un pārējos 57% veido uzņēmuma tiešie un mātes uzņēmuma klienti ārzemēs. Salīdzinājumam vidēji IKT nozarē eksporta apjoms pēc pēdējiem pieejamajiem datiem par 2010.gadu bija tikai 18,6%. Savukārt nodokļos uzņēmums 2011. finanšu gada laikā samaksājis kopumā 4 miljonus latu.

„Stabilai uzņēmuma attīstībai ļoti nozīmīgs ir gan vietējais tirgus, gan arī pakalpojumu eksports. Globālajā tirgū pēdējos gados esam nostiprinājuši savas pozīcijas apjomīgos projektos biznesa analīzes un konsultāciju nišā, un arī Latvijas klienti novērtē mūs kā kompetentu un atbildīgu partneri augstas sarežģītības pakāpes projektos,” norāda „Exigen Services Latvia” valdes priekšsēdētājs Ivars Puksts. „Jaunajā finanšu gadā mūsu uzņēmums par savu mērķi uzskata apgrozījuma pieaugumu kā Latvijā, tā arī ārvalstīs. Vienlaikus centīsimies arī atbalstīt esošos un topošos IT speciālistus ar dažādiem izglītības projektiem, lai mūsu valstī profesionālu darbinieku piedāvājums tuvotos pieprasījuma līmenim, kurš arvien turpina pieaugt. Mūsu vērtīgākā eksporta prece ir zināšanas un uz tām balstītie produkti.”

„Exigen Services Latvia” bija vienīgais IT nozares uzņēmums, kurš 2011.gadā iekļuva Ilgtspējas indeksa novērtējuma sudraba kategorijā. Uzņēmuma vadība redz to kā nozīmīgu sasniegumu un arī šogad plāno aktīvi strādāt pie ilgtspēju veicinošiem pasākumiem, tai skaitā, sociālās atbildības projektiem.
„Exigen Services Latvia” ir viens no vadošajiem IT ārpakalpojumu sniedzējiem un darbojas IT pakalpojumu tirgū vairāk kā 15 gadus. Uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 300 darbinieku, sadarbojas ar klientiem no valsts iestādēm, finanšu, apdrošināšanas, telekomunikāciju, mediju un citām nozarēm. Exigen Services izstrādes centri atrodas Austrumeiropā, Ziemeļeiropā, Ķīnā, ASV un Austrālijā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us