Eiropas Komisija, Eiropas Savienības izpildvara, ir paziņojusi par plāniem piespiest viedtālruņu un citus elektroierīču ražotājus savās ierīcēs ieviest vienotu USB-C uzlādes portu. Vislielākā ietekme, visticamāk, būs tieši uz Apple, kas savās ierīcēs izmanto Lightning savienotāju, nevis USB-C savienotāju, ko pieņēmusi lielākā daļa konkurentu. Noteikumu uzstādīšanas mērķis ir samazināt elektronisko atkritumu daudzumu, ļaujot cilvēkiem atkārtoti izmantot esošos lādētājus un kabeļus.
Noteikumi tiks piemēroti ne tikai viedtālruņiem, bet arī citām ierīcēm, piemēram, planšetdatoriem, austiņām, portatīvajiem skaļruņiem, videospēļu konsolēm un kamerām. Ražotājiem būs jāizstrādā vienots ātrās uzlādes standarts, kā arī jāsniedz klientiem informācija par to, kādus uzlādes standartus atbalsta viņu ierīce. Saskaņā ar priekšlikumu klienti varēs iegādāties jaunas ierīces bez iekļauta lādētāja.
Priekšlikumi attiecas tikai uz ierīcēm, kurās izmanto vadu, nevis bezvadu lādētājus, preses konferencē sacīja ES komisārs Tjerī Bretons, piebilstot, ka “bezvadu tehnoloģiju jomā ir daudz iespēju jauninājumiem”.
Lai likums stātos spēkā, par pārskatīto Radioiekārtu direktīvas priekšlikumu būs jābalso Eiropas Parlamentā. Ja to pieņems, ražotājiem būs 24 mēneši, lai izpildītu jaunos noteikumus. Parlaments jau 2020. gada sākumā nobalsoja par vienotu lādētāju ieviešanu, norādot, ka šodienas priekšlikumam vajadzētu būt plašam atbalstam.
“Ar mūsu priekšlikumu Eiropas patērētāji varēs izmantot vienu lādētāju visai pārnēsājamai elektronikai – tas ir svarīgs solis, lai palielinātu ērtības un samazinātu atkritumu daudzumu,” sacīja komisārs Tjerī Bretons.
“Eiropas patērētāji pietiekami ilgi bija neapmierināti ar nesaderīgiem lādētājiem, kas krājās viņu atvilktnēs. Mēs devām nozarei daudz laika, lai rastu savus risinājumus, tagad ir pienācis laiks likumdošanas darbībām, lai ieviestu vienotu lādētāju,” sacīja Eiropas Komisijas izpilddirektora vietniece Margrēte Vestagere.
Šodienas priekšlikums ir vērsts uz uzlādes portu ierīces galā, taču Komisija cer nodrošināt “pilnīgu savietojamību” abos kabeļa galos.
Priekšlikumi sekoja Eiropas Parlamenta 2020. gada janvāra balsojumam, kad likumdevēji balsoja par vienotu lādētāju ieviešanas noteikumiem. Kopš 2016. gada visā blokā saražoto elektronisko atkritumu apjoms bija aptuveni 12,3 miljoni tonnu.
Lielāko jauno noteikumu ietekmi, visticamāk, izjutīs Apple, kuru tālruņiem tiek izmantoti Lightning savienotāji. Saskaņā ar Reuters ziņoto ES 2018. gada novērtējumu aptuveni 29% ES pārdoto tālruņu lādētāju izmantoja USB-C, 21% – Lightning un aptuveni puse izmantoja vecāku Micro USB standartu. Šīs proporcijas, iespējams, ir ievērojami mainījušās, jo USB-C ir aizstājis Micro USB visās ierīcēs, izņemot lētākos Android tālruņus.
Lai gan Eiropas likumdevēji galvenokārt koncentrējas uz vadu lādētājiem, bezvadu uzlāde kļūst arvien populārāka visos viedtālruņos un lielā mērā ir apvienota ar vienu starpplatformu standartu: Qi. Ir izskanējušas pat baumas, ka Apple varētu piegādāt iPhone bez Lightning porta un nākotnē pilnībā paļauties tikai uz bezvadu uzlādi.
- Huawei Watch Ultimate – viedpulkstenis piedzīvojumu kārotājiem un drosminiekiem
- Kuru vēršanas pusi izvēlēties ārdurvīm?
- Dīvainākās kazino spēles un likumi, kurus jūs nezinājāt
- Vienkārši un ātri: 5 funkcijas, ko var ieslēgt vai izslēgt savā Android tālrunī, lai akumulators darbotos pēc iespējas ilgāk
- Elektriskais skrejritenis: kā izvēlēties piemērotāko modeli?
One Response
Crapple un Suuuuudfone