Elektrum uzsāk elektrības tirdzniecību mājsaimniecībām Lietuvā

AS “Latvenergo” ar tirdzniecības zīmolu Elektrum uzsāk elektroenerģijas tirdzniecību Lietuvas mājsaimniecībām. Savu darbību privāto klientu segmentā uzņēmums uzsāk ar ilgstošu pieredzi kaimiņvalsts juridisko klientu segmentā, un 2019.gadā Elektrum ir vadošais elektroenerģijas tirgotājs Lietuvā ar lielāko apkalpoto biznesa klientu skaitu. Papildus pagājušajā gadā kaimiņvalstī ir sekmīgi attīstīta saules paneļu tirdzniecība, izveidojot to par veiksmīgu Latvijas pakalpojuma eksportu kaimiņvalstī. Darbības paplašināšana jaunos tirgos un jaunu produktu un pakalpojumu attīstība visā Baltijā ir Latvenergo koncerna stratēģiskais mērķis. 

Lietuvas mājsaimniecību tirgus atvēršana brīvai konkurencei ir notikums, ko Baltijas elektroenerģijas tirgus dalībnieki gaidīja vairākus gadus. Latvijas mājsaimniecību elektroenerģijas tirgus tika atvērts 2015.gadā, Igaunijā jau 2013.gadā un šobrīd kompānija ir gandarīta, ka arī Lietuvas mājsaimniecību klientiem būs iespēja saņemt ieguvumus, ko sniedz brīvs un konkurējošs tirgus.

Uldis Mucinieks, AS “Latvenergo” Pārdošanas direktors: “Tirgus atvēršana Lietuvā, atšķirībā no Latvijas pieredzes, notiks pakāpeniski, 2021.gadā atverot konkurencei klientu segmentu ar augstāku elektroenerģijas patēriņu, 2022. un 2023.gadā turpinot ar pārējiem klientu segmentiem. Tas nav ierasts atvēršanas scenārijs, tādēļ atbilstoši tam pielāgojam savu stratēģiju. Šobrīd jau esam uzsākuši klientu piesaisti regulēta tirgus apstākļos, un jau pirmās 200 mājsaimniecības ir izvēlējušies Elektrum par savu elektroenerģijas piegādātāju, un to skaits katru dienu turpina pieaugt. Tādējādi, pakāpeniski gūstot pieredzi, pilnveidosim savu piedāvājumu, un sagaidām, ka augstākā tirgus aktivitāte būs šī gada pēdējā ceturksnī.”

Lietuvas tirgū Latvenergo ar Elektrum zīmolu ir pārstāvēts jau vairāk nekā 10 gadu, kļūstot par lielāko elektroenerģijas tirgotāju Lietuvas biznesa klientu segmentā, apkalpojot aptuveni 7 400 uzņēmumu. Dabasgāzes tirdzniecības sektorā  tiek apkalpoti jau gandrīz 200 uzņēmumi, kā arī aizvadīto 2 gadu laikā īstenoti jau 270 saules paneļu uzstādīšanas projekti, kuru skaits turpina pieaugt katru nedēļu.

Martīns Giga (Martynas Giga), Elektrum Lietuva direktors: “Darbības uzsākšana mājsaimniecību segmentā turpinās nostiprināt mūsu pozīcijas Lietuvas tirgū. Mēs vienmēr esam bijuši aktīvi jaunu tirgus iespēju apgūšanā un ticam, ka mūsu daudzgadīgā pieredze elektroenerģijas ražošanā un tirdzniecībā visās trijās Baltijas valstīs sniedz labu atspēriena punktu, arī uzsākot darbu mājsaimniecību tirgus segmentā.”

Latvenergo koncerns ir viens no lielākajiem energoapgādes pakalpojumu sniedzējiem Baltijas tirgū, kas darbojas visos enerģijas tirdzniecības segmentos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Latvenergo koncerna mazumtirdzniecībā pārdotā elektroenerģija 2019.gadā ir 6 505 GWh. Ārpus Latvijas pārdotās elektroenerģijas apjoms veido 1/3 no kopējā mazumtirdzniecībā pārdotā elektroenerģijas apjoma, un ārpus Latvijas ir vairāk nekā 35 tūkstoši klientu. Audzis dabasgāzes klientu skaits Baltijas valstīs, savukārt Latvenergo koncerna tirgus daļa Baltijas saules paneļu tirgū ir aptuveni 8%.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us