Elektrum saules paneļi Baltijā saražojuši 5,4 GWh elektrības

Elektrum saules paneļi

Trīs gadu laikā Elektrum Baltijas valstīs uzstādījis 686 Elektrum saules paneļu komplektus ar kopējo jaudu 5,1 megavats (MW). Lielākais apjoms ir Lietuvā, seko Latvija un Igaunija. Kopumā šajā laikā Baltijas valstīs ir saražotas 5,4 gigavatstundas (GWh) elektrības. Savukārt Latvijā vienā ar šīm solārajām iekārtām aprīkotā mājsaimniecībā gadā ar saules paneļiem tiek saražotas vidēji 5 megavatstundas (MWh) elektroenerģijas.

Kopš Elektrum Latvijā 2017.gadā, Lietuvā un Igaunijā 2018.gadā sāka piedāvāt saules paneļus, to uzstādītā jauda ir sasniegusi 5,1 megavatu (MW). Gadā tie spēj saražot aptuveni 5400 megavatstundu (MWh) jeb 5,4 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas atbilst vairāk nekā 2500 Latvijas vidējā patēriņa apjoma mājsaimniecību izmantotajai elektrībai gada laikā.

“Ar Elektrum zīmolu tiek pārdota zaļā enerģija, kas saražota Baltijas lielākajās elektrostacijās, taču vienlaikus arī lepojamies, ka arvien aug tieši ar mūsu zīmola saules paneļiem ražotās elektrības patēriņš visā Baltijā. Saules enerģijas potenciāla izmantošana ir tikai sākumstadijā, jo neapšaubāmi aug gan iekārtu efektivitāte, gan arī sabiedrības ieinteresētība to izmantošanā. Kopumā šie paneļi veido ievērojamu elektrības ražotni, ja salīdzinām, piemēram, ar lielāko mazo HES Latvijā – Aiviekstes staciju, kuras jauda ir 1,5 MW. Tātad Latvijā un Baltijā ir liels potenciāls attīstīt alternatīvus enerģijas iegūšanas veidus līdzās tradicionālajiem,” saka Uldis Mucinieks, AS “Latvenergo” komercdirektors.

Latvijā ar šīm solārajām iekārtām aprīkota mājsaimniecība gadā vidēji ir saražojusi aptuveni 5 MWh elektrības. Tas ir vairāk nekā vidējais vienas mājsaimniecības elektroenerģijas patēriņš gadā Latvijā – aptuveni 2,1 MWh.

Jau ziņots, ka Elektrum ir viens no vadošajiem saules paneļu tirgotājiem Baltijas valstīs, nodrošinot arvien augošo pieprasījumu pēc tiem. Piemēram, šogad Latvijā Elektrum uzstādīto saules paneļu komplektu skaits ir trīs reizes lielāks nekā pērn, bez tam katrs trešais valstī noslēgtais līgums par to uzstādīšanu ir tieši ar Elektrum. No kopējās uzstādīto saules paneļu jaudas Baltijā 76% ir uzstādīti klientiem ārpus Latvijas – ņemot vērā valsts atbalstu, aktīvākās ir Lietuvas mājsaimniecības, arī Igaunijā atbalsts veicinājis saules paneļu pieprasījumu pat līdz tādam apmēram, ka daži no vietējiem piegādātājiem nav spējīgi to apmierināt.

Lasi tālāk:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us