Elans Masks apgalvo, ka Covid-19 pašizolācija ir fašisms

SpaceX dibinātājs Elans Masks nodēvējis Sanfrancisko līča teritorijā un visā ASV noteiktos pašizolācijas noteikumus par “fašistiskām” darbībām, kas laupa cilvēkiem brīvību. Iepriekšējās dienas vakarā Masks Twitter vietnē atbalstīja ASV prezidenta ideoloģiju, ar lieliem burtiem rakstot “Atbrīvojiet Ameriku tagad”.

Jau iepriekš Masks sacīja: “Mēs esam mazliet noraizējušies par to, ka nevaram atsākt ražošanu līča apgabalā, un tas būtu jāuztver kā nopietns risks.” Seši līča apgabali kopīgi pagarināja pašizolācijas noteikumus līdz 31. maijam. Sanfrancisko, Fremontā un citās pilsētās tikai nedaudz tiek atviegloti ierobežojumi.

Mājās palikšanas noteikumu paildzināšana jeb, kā mēs to saucam, cilvēku ieslodzīšana piespiedu kārtā pret visām viņu konstitucionālajām tiesībām, manuprāt, ir cilvēku brīvības laušana tādā veidā, kas ir briesmīgs un nepareizs, un nav iemesls tam, kāpēc cilvēki nāca uz Ameriku un uzcēla šo valsti. Kas, pie velna!”, sacīja Masks.

Ja kāds grib palikt mājā, tas ir lieliski,” Masks turpināja. “Viņiem būtu jāļauj palikt mājās un viņiem nebūtu jāspiež doties prom. Bet teikt, ka viņi nevar pamest savu māju un tiks arestēti, ja to darīs… tas ir fašisms. Tas nav demokrātiski. Tā nav brīvība. Atdodiet cilvēkiem viņu sasodīto brīvību.”

Maska dibinātā primārā Tesla auto ražotne atrodas Fremontā, Kalifornijā. Sākotnēji Masks mēģināja cīnīties pret valsts ierobežojumiem, kas automobiļu ražošanu ielika nebūtisko ražotņu sarakstā. Galu galā viņš slēdza gan šo ražotni, gan saules enerģijas paneļu rūpnīcu Bufalo. Masks turēja rūpnīcu atvērtu pat piecas dienas pēc sākotnējo pašizolācijas noteikumu izsludināšanas. Turklāt pagājušajā nedēļā Tesla atkal pārkāpa nosacījumus, lūdzot dažiem Fremontas rūpnīcas darbiniekiem atgriezties darbā. Uzņēmums Gigafactory joprojām ir atvērts, lai gan štata gubernators ir licis slēgt visus nebūtiskos uzņēmumus.

Masks paziņoja, ka ar uzņēmumu Tesla pēc Covid-19 krīzes viss būs kārtībā, bet mazie uzņēmumi neizdzīvošot. “Viss, ko cilvēki savas dzīves laikā ir sasnieguši, tiek reālajā laikā iznīcināts,” viņš sacīja, atsaucoties uz valsts rīkojumu slēgt nebūtiskos uzņēmumus. “Es domāju, ka cilvēki par to ļoti dusmosies.”

Masks ir ļoti kritizējis dažus drošības pasākumus, kas ASV ieviesti koronavīrusa pandēmijas dēļ. Galvenokārt tos, kas saistīti ar valsts noteiktajām norādēm palikt mājās, kā rezultātā ir slēgti lieli ekonomiski svarīgi uzņēmumi. Tomēr Maska kritika dažkārt ir vairāk nekā bažas par ekonomiku un darba tirgu. Viņš ir apšaubījis arī koronavīrusa pamatzinātni un sniedzis nepatiesas prognozes par vīrusa nopietnību. Iepriekš viņš prognozēja, ka līdz aprīļa beigām ASV būšot maz saslimšanas gadījumu. Pašlaik ASV katru dienu tiek apstiprināti aptuveni 25 000 jauni saslimšanas gadījumi. Šis skaitlis, visdrīzāk, ir lielāks, jo nav iespējams nodrošināt pietiekamu pārbaužu daudzumu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us