Elana Maska “Boring Company” pabeigusi rakt Lasvegasas tuneļus

Elana Maska kompānija ar nosaukumu “Boring Company” ir pabeigusi rakt jau otro tuneli, kas atrodas zem Lasvegasas sanāksmju centra. Tas atzīmē $52.5 miljonu projekta pirmā posma beigas, kura mērķis ir uzbūvēt cilvēku pārvietošanas sistēmu, kas atvestu apmeklētājus no vienas vietas uz otru. Pirmais no abiem tuneļiem tika pabeigts februārī.

Darbinieki tagad pievērsīs uzmanību tam, lai abos tuneļa galos pabeigtu virszemes pasažieru stacijas un trešo apakšzemes staciju sistēmas vidū. Cilvēku pārvietošanas sistēmu, kas oficiāli tiek saukta par “Sanāksmju centra cilpu” (angļu – Convention Center Loop), sabiedrībai ir paredzēts atvērt 2021. gada janvārī, kad notiks nākamā “Patērētāju elektronikas izstāde” (angļu – Consumer Electronics Show) jeb CES.

Kad šis projekts būs pabeigts, tas būs Boring Company pirmais komerciālais transporta projekts, kas tiks īstenots pēc izmēģinājuma tuneļa, kas atrodas blakus SpaceX galvenajai mītnei Kalifornijā. Cilpas tuneļos, domājams, spēs pārvietoties vairāk nekā 4000 cilvēku stundā. Tas būs iespējams ar dažādiem Tesla automobiļiem, starp objektiem pārvietojoties ar kājām, kas parasti ilgst vismaz 15 minūtes un tad veicot braucienu, kas ilgst mazāk nekā divas minūtes.

The Boring Company's Hyperloop may become operational by 2021 ...

Cilvēkiem būs iespējams pārvietoties ar Model 3s, Model Xs un “tramvaju”, kas balstīts uz Model 3 platformas. Tajā varēs ietilpināt 12 līdz 16 pasažierus, norāda Stīvs Hils (Steve Hill), Lasvegasas konvencijas izpilddirektors un prezidents. Viņa organizācija vada Lasvegasas sanāksmju centru.

Šie spēkrati autonomi slīdēs pa tuneļiem, bet iesākumā automašīnās būs arī šoferi, apgalvo Hils. Pēc tam transportlīdzekļi sekos “konveijeriem” un sensoriem, kas izvietoti tuneļos, tāpēc tie būs autonomi, bet paši nebrauks. 

Viņš arī teica, ka šo projektu līdz šim nav skārusi jaunā koronavīrusa pandēmija. Bet, ja 2021. gada patērētāju elektronikas šovs tiks atcelts vai aizkavēts, Hills apgalvo, ka tad tiks gaidīts līdz nākamajam pieejamajam tirdzniecības šovam, lai “Loop” atvērtu publikai.

Musk's First Boring Company Project Targets Traffic-Clogged Los ...

Cilpa patiesībā nav paredzēta, lai aizstātu sabiedrisko transportu. Hills saka, ka tā ir privilēģija sanāksmju centra un perspektīvajiem klientiem. Turklāt šis pakalpojums tiks piedāvāts bez maksas. Pakalpojums primāri būs paredzēts tirdzniecības šoviem, tāpēc uz to laiku kapacitāte tiks palielināta. Pārējā laikā, vajadzības gadījumā, būs pieejami viens vai divi auto.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us