Eksplodējis vēl viens SpaceX “Starship” raķetes prototips

Šajā nedēļas nogalē SpaceX raķetes tests beidzās neveiksmīgi, un šī nav pirmā reize. Kompānijas “Starship” raķetes SN1 prototipam piektdienas vakarā tika veikts spiediena tests. Elons Masks twitter vietnē paziņoja par negadījumu, daloties ar video un jokojot: “Viss ir kārtībā, mēs to vienkārši izlīdzināsim.”

https://hsto.org/webt/tx/k5/pq/txk5pqzbgzpakgop4xmg3vfmuuw.jpeg

Pēc tam, kad raķete tika uzpildīta ar superaukstu slāpekļa reaktīvā dzinēja degvielu, “Starship” testa transportlīdzeklis uzšāvās gaisā, sabruka un, salūztot atsitās pret zemi, liecina video.

Testa norises vietas video redzams, ka raķete sašķīst gabalos uz zemes, un tas nozīmē, ka transportlīdzeklis, visticamāk, nebūs labojams. Masks twitter vietnē atzīmēja, ka SpaceX, cerams, tuvākajās dienās izmēģinās jaunu “Starship” versiju. 

SN1 bija pirmais SN sērijas testa lidojums, ko SpaceX būvē, lai izveidotu pilnīgi funkcionējošu gaisa kuģi. Decembrī Masks ziņoja, ka katram SN būs vismaz nelieli uzlabojumi, kas novedīs pie SN20 vai vairāk versijām, no kā tiks izveidota raķete “Starship V1.0”.

Ir paredzēts, ka tā būs SpaceX nākamā lielā raķete, kas paredzēta cilvēku nogādāšanai uz tādām kosmosa vietām kā Mēness un Marss. Pēdējos pāris gados uzņēmums savā testēšanas iestādē Boca Chica ir  uzbūvējis dažādus raķešu prototipus, laiku pa laikam veicot pārbaudes testus. Novembrī spiediena testa laikā uzsprāga iepriekšējā “Starship” izmēģinājuma versija , liekot SpaceX veidot jaunu prototipu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us