Džefs Bezoss kopā ar brāli dosies lidojumā līdz kosmosa malai

Džefs Bezoss lidojumā uz kosmosa malu

ASV interneta tirdzniecības milža Amazon dibinātājs Džefs Bezoss paziņojis, ka kopā ar brāli Marku 20. jūlijā dosies kosmosā uz Blue Origin būvētās raķetes klāja. Jau maijā tika izziņots pirmā lidojuma datums, taču nu ir atklāts, ka tajā dosies pats Bezoss.

Instagram videoklipā Bezoss saka, ka ceļojums kosmosā viņam ir bijis mūža sapnis un ka būs “jēgpilni”, ja braucienā viņam līdzi dotos tieši viņa brālis.

“Tu ieraugi Zemi no kosmosa, un tas tevi izmaina. Tas maina tavas attiecības ar šo planētu, ar cilvēci. Tā ir viena Zeme. Es vēlos doties šajā lidojumā, jo tā ir lieta, ko esmu vēlējies visu savu dzīvi. Tas ir piedzīvojums. Tas man nozīmē ļoti daudz, ” pauž Džefs Bezoss.

Brāļi lidojumā uz kosmosa malu dosies uz Blue Origin daudzkārt izmantojamās raķetes New Shepard klāja. Crew Capsule kapsula ir aprīkota ar lieliem logiem un tā ir paredzēta sešiem pasažieriem.

Raķete pacelsies no Zemes, un, tiklīdz tā sasniegs Kārmāna līniju, 100 kilometru augstumā virs jūras līmeņa, kapsula atdalīsies no nesējraķetes, ļaujot iekšpusē esošajiem apskatīt Zemes izliekumu un piedzīvot bezsvara stāvokli. Pēc tam nesējraķete un kapsula piezemēsies atsevišķi, kapsulai nolaižoties Teksasas rietumu tuksnesī, izmantojot izpletņus.

Papildus Džefam un Markam Bezosiem uz vienu vietu lidojumā pretendē tiešsaistes izsoles uzvarētājs. Izsole beidzas 12. jūnijā, un šobrīd cena ir 2’800’000 ASV dolāru. Tas šķiet dārgi, taču jāatceras, ka bonusā nāk brauciens kopā ar pasaulē bagātāko cilvēku.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us