Drošums dārgāks par naudu: Kaspersky Lab ir noteicis galvenās virtualizācijas priekšrocības

Neraugoties uz serveru virtualizācijas ekonomisko efektivitāti, klienti par šīs tehnoloģijas galveno priekšrocību uzskata nevis līdzekļu ietaupījumu, bet gan IT infrastruktūras drošuma paaugstināšanos. Šāds secinājums ir izdarīts saskaņā ar aptaujas rezultātiem, kuru Kaspersky Lab veica Eiropas IT speciālisti vidū. Citas virtualizācijas vērtīgās īpašības, kas ieņēma otro un trešo vietu nozīmības ziņā uzņēmējdarbībai, ir dublējumkopēšanas un datu atgūšanas vienkāršība, kā arī lietojumprogrammu pieejamība.

80% respondentu par galveno stimulu virtualizācijas ieviešanai atzina drošuma paaugstināšanos. Piemēram, virtualizācija ļauj minimizēt kritiski svarīgu lietojumprogrammu darbības atteici aparatūras bojājumu dēļ. Izveidojot vairāku fizisko serveru sistēmu, viena no tiem bojājuma gadījumā virtuālās mašīnas automātiski tiek pārceltas uz citiem mitinātājserveriem.

Dublējumkopēšanas un datu atgūšanas vienkāršība ir vissvarīgākā virtualizācijas priekšrocība 78% IT speciālistu. 77% aptaujāto atzīmējuši lietojumprogrammas pieejamības nozīmi.

Nedaudz mazāk (74%) respondentu par šīs tehnoloģijas galveno plusu uzskata iespēju konsolidēt serverus un efektīvāk izmantot resursus: virtualizācija ļauj pārcelt visas uzņēmējdarbībai kritiski svarīgās lietojumprogrammas virtuālajā vidē un izvietot vienā vai vairākos fiziskajos mitinātājserveros.

«Potenciāli virtualizācija sniedz uzņēmējdarbībai daudz ieguvumu, sākot no IT resursu darbības stabilitātes paaugstināšanas līdz izmaksu samazināšanai, taču ir svarīgi prasmīgi izmantot tehnoloģiju un pārdomāti izvēlēties ne tikai pašu virtualizācijas platformu, bet arī tai piemērotu aizsardzības risinājumu. Diemžēl lielākā daļa tradicionālo fizisko serveru aizsardzībai domāto antivīrusu ievērojami samazina virtuālās infrastruktūras veiktspēju, tāpēc drošības garantēšanai mēs iesakām izmantot specializētos aizsardzības līdzekļus, kas ir izstrādāti, ņemot vērā virtuālo vižu īpašības,» sacīja Kaspersky Lab korporatīvo izstrādājumu virziena jaunajos tirgos vadītājs Vladimirs Udalovs.

Viens no šādiem specializētiem risinājumiem ir [url=http://www.kaspersky.com/beready/our-solutions]Kaspersky Security for Virtualization[/url], kuru Kaspersky Lab laida klajā Latvijas tirgū 2012. gada aprīlī. Optimizējot skenēšanas un vīrusu datubāzu atjaunināšanas uzdevumus, risinājums samazina virtuālo mašīnu slodzi un nodrošina servera veiktspējas un tajā izvietoto virtuālo ierīču blīvuma līdzsvaru.

Uzzināt vairāk par virtuālās vides drošības riskiem, kā arī tās aizsardzības veidiem var specializētā informatīvā portāla sadaļā «[url=http://www.kaspersky.com/beready/exclusive-content]Ekskluzīvi materiāli[/url]». Lai iegūtu piekļuvi pētījumiem, pietiek veikt vienkāršu reģistrēšanās procedūru.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us