Draudi datoru drošībai, no kā baidīties 2010. gadā

Ikdienas interneta lietotāji vienmēr ir bijuši un būs datorpasaules noziedznieku galvenais mērķis. lai panāktu, ka viņi lejupielādē šo ļaundaru izveidotos vīrusus, tik izdomātas arvien izsmalcinātākas metodes. Taču šobrīd interneta noziedzīgā pasaule noskatās kā izplatās un popularitātē aug milzīgie sociālie portāli (piemēram, Facebook un Twitter.com) un gaida iespējas, lai krāpšanu veiktu tieši šāda veida portālos.

Symantec rīkotajā preses konferencē antivīrusu ražotājs nāca klajā ar pašu izveidoto nākamā gada iespējamo draudu raksturojumu 2010. gadam un cer, ka viņu teiktajā cilvēki ieklausīsies un uzmanīsies.

Kā viens no galvenajiem riskiem tika uzsvērts, ka palielināsies to noziedznieku skaits, kas mēģinās cilvēkus apmānīt piedāvājot viņiem uzklikšķināt uz it kā nevainīgām saitēm, kurās varētu redzēt kādu video vai fotogrāfijas. Bet rezultātā nonāktu kādā mājas lapā, kurā varētu iegūt ne tikai vīrusus, bet arī atstātu noziedzniekiem personisko informāciju, kas dotu viņiem iespēju apzagt lietotāju.


Symantec uzskata, ka šādas adreses visbiežāk tikšot piedāvātas tieši caur sociālajiem portāliem, jo tieši šobrīd vērojams to vislielākais uzplaukums.
Tāpat arī acīmredzami pieaug Apple produkcijas popularitāte. Tādēļ tieši Apple populārāko produktu Mac un iphone lietotājiem būtu jābūt visuzmanīgākajiem. Lai pasargātu savs datorus un telefonus, vajadzētu ļoti pārdomāti novērtēt savu rīcību internetā. Jo hakeri šobrīd visaktīvāk strādājot pie vīrusiem, kas varētu skart tieši šī zīmola produktus.

Ari dažādu plaukstdatoru un internetam vairāk piemērotu telefonu popularitāte un izplatība kāpj arvien augstāk, tādēļ vēl vairāk tiks veidotas programmas, kas bojātu šīs ierīces.

Bet, protams, arī visiem pārējiem interneta mīļotājiem jābūt vērīgiem un nedrīkst apmeklēt nepazīstamas mājas lapas un lejupielādēt jebko, ko ieraudzījuši internetā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us