Divreiz palielinājusies interneta telefonā lietošana bērnu un jauniešu vidū

Pēdējo divu gadu laikā divkāršojies bērnu un jauniešu īpatsvars, kuri aktīvi lieto internetu savos mobilajos telefonos, liecina Latvijas Interneta asociācijas Net-Safe Latvia Drošāka interneta centra un Zelta Zivtiņas veiktā aptauja. Šādas tendences attīstību veicinājusi plašā viedtālruņu izplatība un tas, ka vecāki vairāk uzticas savām atvasēm, samazinot ierobežojumus attiecībā uz telefonu lietošanu.

89 % no aptaujātajiem bērniem un jauniešiem ir mobilais telefons ar iespēju lietot internetu, ko katru dienu izmanto aptuveni puse aptaujāto. Līdz ar telefona pamatfunkciju izmantošanu jaunieši visbiežāk savos telefonos atskaņo mūziku, skatās video un spēlē dažādas spēles. Pēdējo divu gadu laikā visstraujāk savu popularitāti ir palielinājusi komunicēšana sociālajos tīklos, tos savā mobilajā telefonā lieto 44% aptaujāto bērnu un jauniešu. Interesanti, ka ļoti aktīvi tiek izmantotas tādas telefona funkcijas kā Kalkulators un Plānotājs, tās attiecīgi lieto 80% un 65% respondentu.

“Bērnu un jauniešu vidū divkārt pieaaugusi interneta lietošana mobilajos telefonos. Turklāt trešā daļa gados jauno interneta lietotāju to izmanto, lai aizstātu balss zvanus un īsziņu sūtīšanu, tādējādi mēģinot arī ietaupīt,” skaidro Alise Avota, Zelta Zivtiņas zīmola vadītāja. „Šo mūsu klientu vēlmi eksperimentēt mēs ņemam vērā arī izstrādājot jaunus piedāvājumus, kā, piemēram, iespēju naktīs internetu telefonā lietot bez maksas. Tā ikviens, kurš vēl apgūst modernās telefona iespējas, var piemeklēt sev piemērotāko interneta izmantošanas veidu telefonā bez papildu izmaksām.”

Lai arī pašlaik aptuveni puse vecāku savām atvasēm nosaka tēriņu limitus telefona lietošanā, tomēr šai praksei ir tendence samazināties. Vecāki arvien vairāk novērtē priekšrocības, ko sniedz mobilā tālruņa datu pieslēgums – papildus ērtākai komunikācijai piektā daļa aptaujāto vecāku kā būtisku funkciju atzīmē arī iespēju uzzināt par bērna gaitām ar GPS palīdzību. Šie ieguvumi veicina vecāku atteikšanos no interneta lietošanas ierobežošanas savu bērnu mobilajos telefonos.

„Nereti tie vecāki, kuri paši neizmanto internetu mobilajā telefonā, uzskata, ka bez tā var iztikt arī viņu bērni, tādēļ vai nu aizliedz vai pārmērīgi ierobežo bērnu vēlmi pieslēgties internetam ar mobilo telefonu. Tomēr jāatceras, ka daudz efektīvāk būs nevis aizliegt, bet veikt preventīvo darbu, aprunājoties ar savu bērnu un vienojoties par abām pusēm pieņemamiem noteikumiem. Turklāt vecāki var palūgt savam pusaudzim parādīt noderīgākās aplikācijas, kuras atvieglos dzīvi arī viņiem pašiem,” iedrošina Maija Katkovska, Net-Safe Latvia vadītāja.

Izpēti par Latvijas bērnu un jauniešu mobilo telefonu un interneta izmantošanas paradumiem un viņu vecāku informētību par tiem šī gada maijā, aptaujājot vairāk nekā 2000 respondentu, veica Latvijas interneta asociācija Net-Safe Latvia sadarbībā ar Tele 2 priekšapmaksas karti Zelta Zivtiņa.

[img] /images/upload/20120614115148.jpg[/img]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us