Digitāli pieejami nozagtie Van Goga, Monē un citu mākslinieku šedevri

Zudušo mākslas darbu izstāde pieejama digitāli

Samsung izveidojis unikālu digitālo mākslas darbu kolekciju “Zudušie mākslas darbi”. Tajā pirmo reizi plašākai publikai digitāli ir iespējams apskatīt reiz nozagtos Van Goga, Sezana, Monē un citu pasaulē zināmu mākslinieku šedevrus. 12 mākslas darbus līdz 2021. gada 10. februārim var aplūkot izstādes mājas lapā, kā arī Samsung Frame TV iebūvētajā mākslas darbu platformā Art Store.

Pandēmijas laikā nozagto darbu skaits būtiski palielinājās – gada pirmajā pusē tika nozagti vismaz seši ievērojami mākslas darbi. Noziegumu plānošanai zagļi pieiet radoši. Piemēram, viena no Monē darbu zādzībām tika organizēta iepazīšanās lietotnē Tinder. Van Goga glezna “Pavasara dārzs” tika nozagta mākslinieka 167. dzimšanas dienā – šī gada 30. martā. Laupītājs rūpīgi plānoto zādzību realizēja, atbraucot uz muzeju ar motociklu un ielauzās tajā, izmantojot āmuru.

Sezana gleznas “Skats uz Auversu pie Uāzas” zagļi iedvesmojušies no kino redzētā. Glezna tika nozagta 1999. gada 31. decembrī – laikā, kad visa pasaule svinēja jaunās tūkstošgades sākumu. Zādzība aizņēma tikai 10 minūtes. Zagļi ielauzās muzejā uzrāpjoties pa blakus esošajām sastatnēm – izsita jumta logu un nokāpa pa virvju kāpnēm līdz lejai. Papildu tam viņi izmantoja dūmu bumbu, kuras radītie dūmi aizsedza novērošanas kameras. Tas apsardzes darbiniekiem lika domāt, ka izcēlies ugunsgrēks. Darbinieki nevis meklēja dūmu cēloni, bet izsauca ugunsdzēsējus, dodot laiku zagļiem aizbēgt.

Vienā no pēdējo gadu vērienīgākajām zādzībām, kura norisinājās 2012. gadā  Roterdamas mākslas muzejā Kunsthal, tika nozagti 7 mākslas darbi, to skaitā gan Monē, gan Pikaso gleznas. Monē savas dzīves laikā kopumā uzgleznoja 40 versijas gleznai “Vaterlo tilts”. Notvertā zagļa māte apgalvoja, ka gleznu viņa ir sadedzinājusi Rumānijā – savā krāsnī, tādējādi cenšoties pasargāt dēlu un iznīcinot pierādījumus. Policija viņas krāsnī patiešām atrada pigmenta pēdas, taču ar to nepietika, lai apstiprinātu šo apgalvojumu.

Samsung Frame TV piedāvā apskatīt mākslas darbus augstā kvalitātē

Samsung Frame TV jau pāris gadus piedāvā iespēju saviem lietotājiem ielūkoties mākslas pasaulē. Televizoru izslēdzot, tas darbojas Art Mode režīmā un kļūst par multimediju mākslas platformu. Tā ekrānā iespējams apskatīt darbus no pasaulē lieliskākajām mākslas kolekcijām. Televizors ir aprīkots ar QLED tehnoloģiju un oriģinālo mākslas darbu krāsas attēlotas augstā izšķirtspējā un kvalitātē.

digitāli pieejami zuduši mākslas darbi

Izstāde “Zudušie mākslas darbi” būs apskatāma līdz 2021. gada 10. februārim. Tā tapusi sadarbībā ar mākslas noziegumu ekspertu, asociācijas “Pētījumi par noziegumiem pret mākslu” dibinātāju Dr. Noā Čarniju (Noah Charney). Visi 12 izstādes mākslas darbi ir pieejami Frame TV lietotājiem bez maksas Art Store katalogā vai izstādes mājas lapā

Video par izstādi “Zudušie mākslas darbi”:

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us