DEAC un Synterra ir parakstījuši vienošanos

Uzņēmumu grupa Synterra (Синтерра) — Krievijas nacionālais sakaru operators un uzņēmums DEAC – lielākais datu centru (DC) operators Baltijā, ir parakstījuši pamata vienošanos par stratēģisku sadarbību.

Vienošanās ir vērsta uz savstarpēju apmaiņu ar mūsdienīgiem informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) pakalpojumiem, kurus Synterra un DEAC sniedz uz, savā rīcībā, esošo datu centru bāzes. Jāpiebilst, ka abi uzņēmumi savos reģionos ir lielāko datu centru tīklu īpašnieki. Baltijā lielākā datu centru operatora DEAC DC kopējā platība ir 1000 m2, bet 2011. gadā kopējo platību plānots palielināt līdz 1800 m2. Savukārt Synterra DC vienotajā tīklā ietilpst septiņi datu centri — Maskavā, Murmanskā, Novosibirskā, Stavropolē, Kazaņā, Krasnodarā un Tomskā, kuru kopējā platība ir lielāka par 2,5 tūkst. m2.

„Ņemot vērā mūsu klientu vajadzības, mēs meklējām spēcīgu partneri Krievijā, kurš uz datu centru infrastruktūras bāzes attīsta uz saturu orientētu uzņēmējdarbību. Synterra uzņēmējdarbības modelis, tā tīkla saikne ar Baltijas valstu operatoriem, atvērtība kopīgu jaunu inovācijas projektu jomā kļuva par mūsu izvēles noteicošajiem faktoriem,” notikumu komentē DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis. „DEAC un Synterra kopīgā infrastruktūra kļūs par svarīgu un drošu telekomunikāciju tiltu starp Baltiju un Krieviju.”

„DEAC un Synterra alianse ir abpusēji izdevīga: Krievijas operators iegūst vēl vienu alternatīvu piekļuvi Eiropas resursiem, bet Baltijas uzņēmumam paveras plašas iespējas attīstīt datu tranzītu no Eiropas līdz Āzijai,” saka Pāvels Kučeruks, Synterra ģenerāldirektora vietnieks inovāciju un uzņēmējdarbības alianšu vadības jautājumos. „Mums tā ir ne vien iespēja izmantot DEAC kompetenci un infrastruktūru Synterra Krievijas klientu interesēs, bet arī kopā attīstīt IKT projektus, kas izmanto apvienotās Eiropas un Krievijas partneru infrastruktūru iespējas.”

DEAC un Synterra sadarbība pamatā ir orientēta uz Krievijas, Eiropas un Āzijas telekomunikāciju, datu centru un citu IT nozaru uzņēmumu augošo prasību apmierināšanu. Klienti no Eiropas un Āzijas varēs ne vien izmantot Synterra un DEAC datu centru resursus, bet arī saņemt plaša spektra telekomunikāciju pakalpojumus IT ārpakalpojumu formā, piekļuvi maģistrālajiem Interneta resursiem Eiropas un Āzijas teritorijā ar izeju uz starptautiskiem Interneta datu plūsmas apmaiņas punktiem Frankfurtē, Stokholmā, Londonā, Maskavā, Sanktpēterburgā, Rīgā un citās lielajās pilsētās.

Jāpiebilst, ka tādi risinājumi kā, uzņēmējdarbības nepārtrauktības nodrošināšana, datu glabāšanas menedžments, katalogu, meklēšanas un video satura uzglabāšanas sistēmu, videokonferenču, zvanu centru īslaicīgu un pastāvīgu zvanu centru līniju organizēšana likvidē ģeogrāfiskās robežas un nodrošina uzņēmējdarbībai jaunas iespējas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us