DEAC informē Ukrainas premjeru par Latvijas IT priekšrocībām

DEAC Mārketinga un attīstības departamenta vadītājs Oļegs Naskidajevs, uzrunājot Ukrainas premjerministru Nikolaju Azarovu Latvijas biznesa pārstāvju apaļā galda diskusijā, informēja, ka Ukrainas bizness, izmantojot Latvijas datu centru sniegtās iespējas, savu konkurētspēju ES tirgū krietni pastiprinātu.

Apaļā galda diskusija ar Ukrainas premjeru Nikolaju Azarovu notika 10. februārī, Rīgā, Radisson Blu Daugava. To organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Diskusijas laikā tika pārrunātas Ukrainas un Latvijas ekonomiskās sadarbības paplašināšanas iespējas. Latvijas IT nozari diskusijā pārstāvēja Eiropas datu centru operators DEAC.

Oļegs Naskidajevs precizē, ka DEAC NVS teritorijā ir attīstījis vairāk nekā 300 IT ārpakalpojumu projektus, kas apliecina DEAC pieredzi, kompetenci un spējas apmierināt jebkura klienta vajadzības.

2012. gada beigās DEAC plāno atvērt pārstāvniecību Kijevā. Atgādinām, ka jau 2010.gadā DEAC atvēra savu pārstāvniecību Maskavā.

“DEAC pieredze Eiropas Savienības tirgū ir noderīga Ukrainai, kuras bizness bieži ir internacionāls un veido savas struktūras ne vien Ukrainā vai NVS valstīs, bet arī Eiropā un pasaulē. DEAC atrodas starp Rietumiem un Austrumiem, piedāvā gan datu centru infrastruktūru, gan drošu biznesa datu uzglabāšanu un administrēšanu. Ukrainas biznesa aktīva iziešana ārpus tās robežām liecina par to, ka šajā ziņā vienmēr būs vajadzīgs pieredzes bagāts, tehnoloģiski attīstīts un drošs IT partneris,” uzskata Oļegs Naskidajevs.

“Izmantojot DEAC IT ārpakalpojumus 3 līdz 5 gadu laikā Ukrainas uzņēmumi ietaupīs līdz pat 40% no IT izdevumiem. Apliecinājums tam, ka aizvien vairāk klientu uztic savu datu drošību DEAC ir tāds, ka jau vairāk nekā 2500 uzņēmumi no vairāk nekā 40 valstīm izmanto DEAC IT ārpakalpojumus,” precizē Oļegs Naskidajevs.

2011. gadā DEAC apgrozījums salīdzinot ar 2010. gadu pieauga par 43%, bet apgrozījuma pieaugums skaidrojams ar aktīvu pakalpojumu eksportu, kas sastāda teju 25%. Ekonomiskā krīze Latvijā savulaik pamudināja aktīvi pievērsties ārvalstu tirgus apgūšanai, kā rezultātā DEAC veiksmes stāsta pamatā ir veiksmīgi realizētā IT ārpakalpojumu eksporta politika gan Eiropas Savienības gan NVS tirgos. 40% no DEAC eksporta portfeļa sastāda Krievijas tirgus, tādejādi DEAC plānos ietilpst 2012. gadā nozīmīgi palielināt arī Ukrainas eksporta bilanci.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us