DEAC iesaka serveru nomu kā alternatīvu līzingam

„Laikā, kad uzņēmējiem sava biznesa attīstībai bankās saņemt finansējumu ir aizvien grūtāk, vai pat neiespējami, IT ārpakalpojumu uzņēmums SIA „Digitālas Ekonomikas Attīstības Centrs” (DEAC) iesaka risinājumu – IT resursu nomu. Šāds risinājums daudziem uzņēmumiem ļaus izvairīties no darbības ierobežošanas vai pārtraukšanas,” uzskata DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

„Uzņēmumiem, kuru darbība vistiešākajā mērā ir atkarīga no informācijas tehnoloģijām, pateicoties straujo tehnoloģiju attīstības tempiem, gribot, negribot nākas modernizēt savu IT infrastruktūru, bet bankas, kas ekonomiskās situācijas iespaidā kļuvušas nedrošas, finansējumu bieži vien nedod. IT resursu noma kalpos kā būtisks atbalsts šiem uzņēmumiem, un palīdzēs tiem turpināt savu darbību,” pārliecināts ir A. Gailītis.

„Bieži vien, uzņēmumam pašam līzingā iegādājoties nepieciešamo serveri, pēc kāda laika nākas atskārst, ka tas ir morāli un tehniski novecojis, bet vēl ir jāveic līzinga maksājumi un papildus jāiegulda nauda servera modernizācijā. Serveru noma ļauj izvairīties no šādām situācijām un nav nepieciešams uzņemties ilgtermiņa saistības ar banku vai līzinga kompāniju,” stāsta A. Gailītis.

„Pašreizējās ekonomiskās situācijas laikā, kad jebkuram uzņēmumam aktuāla ir aizvien pilnvērtīgāka savu resursu izmantošana, ārpakalpojumi, tai skaitā serveru noma, ļauj jebkuram uzņēmumam koncentrēties uz sev vissvarīgāko – pamatdarbības nodrošināšanu. Šādi uzņēmums ietaupa ne tikai naudu, bet arī laiku un citus resursus, kas tiktu patērēti, ar pamatdarbību nesasaistītu funkciju nodrošināšanai,” par ārpakalpojumu izmantošanas priekšrocībām stāsta A. Gailītis.

„Pēdējo mēneši laikā esam cītīgi strādājuši pie tā, lai klientiem piedāvātu finansiāli izdevīgākus pakalpojumus. Esam veiksmīgi attīstījuši sadarbību ar, vienu no pasaulē pazīstamākajiem informācijas tehnoloģiju risinājumu ražotājiem, DELL, un kļuvuši par lielākajiem serveru iznomātājiem Latvijā, kas ļauj piedāvāt izdevīgākus serveru nomas nosacījumus,” saka A. Gailītis.

„Cenu ziņā pievilcīgākus pakalpojumus klientiem iespējams piedāvāt arī pateicoties izmantotajiem IT sistēmu konsolidāciju risinājumiem, kas ļauj optimizēt klienta IT resursus, reizē samazinot arī izdevumus, kas saistīti ar IT infrastruktūras uzturēšanu,” turpina A. Gailītis.

„Šobrīd noteiktas konfigurācijas serverus varam iznomāt par cenu, kas, pat iekļaujot tā apkalpošanu, tikai nedaudz pārsniedz simts latus mēnesī.

Runājot par IT resursu optimizāciju, pēc pieredzes varu teikt, ka atkarībā no uzņēmuma lieluma, var ietaupīt līdz pat 40% no sākotnējām IT izmaksām,” atzīmē A. Gailītis.

DEAC saviem klientiem piedāvā ļoti plašu IT ārpakalpojumu klāstu, kurā ietilpst datu centra pakalpojumi, datortehnikas un IT apkalpošana, WEB lapu un sistēmu izstrāde, hostinga pakalpojumi un konsultācijas.

DEAC kopējais klientu skaits Latvijā jau sasniedzis 2 tūkstošus, kuru vidū ir Latvijas Banka, Rietumu Banka, Danske Banka, inbox.lv, one.lv, Tele2, Seesam Latvija, TV3 Latvija, The Baltic Times, un citi lieli projekti un uzņēmumi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us