Daugavas HES operatīvi piedalās elektroapgādes traucējuma novēršanā

Šodien plkst. 9:38 tika reģistrēts tehnoloģisks traucējums AS “Augstsprieguma tīkls” 330 kV (kilovoltu) elektrotīklā – atslēdzies 330 kV kabelis starp TEC1 un Imantas apakšstaciju.

Daugavas HES kaskāde operatīvi palielināja ražošanas jaudu, lai mazinātu šodienas elektroapgādes traucējuma 330 kV (kilovoltu) elektrotīklā izraisītās sekas.  

Elektroapgādes traucējums skāra ne vien Daugavas labā krasta klientu apgādi Rīgā, bet arī atslēdza AS “Latvenergo” TEC-2 ģenerējošās iekārtas, tādēļ būtiska nozīme Latvijas elektrosistēmas apgādē bija visu triju Daugavas HES darbībai. 

Atslēguma brīdī būtiski samazinājās elektroenerģijas ražošanas apjomi termoelektrocentrālēs, tādēļ pieprasījuma slodzi daļēji uzņēma Latvenergo hidroelektrostacijas, HES pildot avārijas rezervju nodrošinājuma lomu. Šobrīd Latvijas energosistēma ir elektrības eksportētāja, jo kaimiņvalstīs enerģijas ražošana ir niecīga pieejamo jaudu, plānotu atslēgumu  un vasaras remontu dēļ.

TEC-2 darbība pēc elektroapgādes atjaunošanas tika atsākta plkst.12:30 un tas pakāpeniski normalizē situāciju elektrotīklā, jo Daugavā šobrīd nav tādas pieteces, kas ar hidroresursiem ļautu nodrošināt pieprasījumu ilgstošā periodā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us