Datorspēle, kas ļaus ieraudzīt nākotnes sporta zvaigznes

[img] http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/03114/20141120london253_3114477c.jpg [/img]
Spēle ļauj cilvēkiem virtuāli traukties pa visu pasauli, treniņiem izmantojot stacionārus velosipēdus. Lai gan tiešsaistes riteņbraukšanas datorspēle un trenniņu rīks „Zwift” joprojām atrodas izmēģinājuma stadijā, interesi par to izrāda vairākas komandas, kas nodarbojas ar riteņbraukšanu profesionālā līmenī. Spēles radītājs Ēriks Mins apgalvo, ka jau 6 profesionālās riteņbraukšanas komandas vēlas pieteikt savus daudzsološākos dalībniekus, lai atrastu talantīgākos šī sporta veida pārstāvjus. Arī pats Mins lielāko savas dzīves daļu ir bijis kaislīgs riteņbraucējs, taču savu karjeru veidojis ar IT un finansēm saistītās jomās.
[img] http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/03114/20141120london122_3114475c.jpg [/img]
„Zwift” savieno trenažieri un datoru. Trenažieris, patiesībā, tiek veidots no velosipēda un ierīcēm, kas notur to uz vietas un rada pretestību aizmugurējā riteņa radītajai rotācijai. Tas ļauj sportistiem trenēties iekštelpās un sacensties ar svešiniekiem interneta virtuālajā pasaulē. Kolīdz spēlētājs sāk mīties aktīvāk un spēcīgāk, viņš spēlē uzņem lielāku ātrumu – gluži kā tas notiek braucot pa ceļu. Spēles lietotāji var kolekcionēt balvas un sasniegumus riteņbraukšanā noteiktās distancēs un ātrumos, kā arī par iegūtajām uzvarām.

Spēli radījusī kompānija cer to pārdot gan lietošanai mājās, gan arī dažādiem sporta zāļu tīkliem visā pasaulē. Pašlaik spēle vēl atrodas testēšanas stadijā un tai jau ir 500 lietotāju un vēl 15 tūkstoši spēlētgribētāju. Tās dalības maksa ir 10 ASV dolāri mēnesī.

Viena no datorspēles priekšrocībām ir sekojoša: katrs, kurš uzskata sevi par spēcīgu riteņbraucēju, var izmantot iespēju un pārbaudīt savas spējas. Protams, tā nodrošina treniņus arī ziemas laikā, kad laikapstākļi nav tādi, kā gribētos pašiem sportistiem.

Cilvēki varētu domāt, ka treniņi iekštelpās ir garlaicīgi, bet tā tam nav jābūt. Šis ir labs veids, kā nodarboties ar riteņbraukšanu arī tiem, kuriem nekad nav laika īstam izbraucienam vai arī tiem, kas dzīvo pilsētās ar ļoti aktīvu satiksmi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us