Chrome OS drīzumā nodrošinās Windows lietojumprogrammu atbalstu

Pēdējie mēneši ir sagādājuši galvassāpes daudziem Chrome lietotājiem. Ar problēmām ir saskārušies gan MacOS, gan Windows lietotāji. Taču kompānija nupat ir paziņojusi jaunumus, kuru dēļ miljoniem lietotāju varētu aizstāt savas Windows operētājsistēmas ar Chrome OS.

Nesenajā bloga ierakstā ar nosaukumu “Datoru nākotne ir pienākusi agrākGoogle Chrome OS viceprezidents Džons Solomons rakstīja, ka oriģinālās Windows lietotnes, tostarp Microsoft Office, drīzumā darbosies arī Chromebook datoros. Pārsteidzoši, ka tas darbosies bezsaistē, sniedzot lietotājiem iespēju no Windows pāriet uz Google īpaši ātro un īpaši drošo operētājsistēmu.

Google to panāks? Uzņēmums sadarbojas ar virtualizācijas programmatūras biznesu Parallels. Parallels jau ir izstrādājuši Remote Application Server jeb attālināto lietojumprogrammu serveri (RAS), kas var virtualizēt Windows lietotnes un pat pilnu Windows darbvirsmu Chrome OS operētājsistēmā, taču lietotājiem vienmēr bija jāatrodas tiešsaistē, lai tam piekļūtu, un veiktspēja bieži pievīla. Tagad abi šie galvenie trūkumi tiks laboti.

Turklāt tas notiks ļoti drīz. Google paziņoja, ka Parallels integrācija ar Chrome OS sāksies jau rudenī.

Tomēr ir arī dažas problēmas. Pirmkārt, Google par prioritāti izvirza atbalstu Chrome OS Enterprise lietotājiem, kaut arī plašāks atbalsts noteikti būs. Otrkārt, maz ticams, ka būs spēļu atbalsts. Treškārt, Windows lietotnes aizņem daudz atmiņas, kas varētu nepatikt lielai daļai jau esošo Chromebook datoru.

Neskatoties uz šiem šķēršļiem, šie jaunumi var potenciāli radīt vērienīgāko pavērsienu datortehnikā pēdējo gadu laikā, pārveidojot Chrome OS no kaut kā ļoti specifiska par elastīgāku un pieejamu operētājsistēmu (atcerieties: ar to jau tiek darbinātas Android lietotnes). Turklāt, kas to zina, iespējams, Google nākamajos gados pievienos arī macOS atbalstu.

http://datuve/raksts/7698/microsoft-nupat-ir-devis-ta-lietotajiem-iemeslu-pavisam-atteikties-no-windows-10/
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us