BITE – straujāk augošais mobilo sakaru operators

Kopš 2005. gada, kad tirgū ienāca mobilo sakaru operators BITE, uzņēmuma apgrozījums ir audzis par 115 miljoniem – no 1 miljona eiro 2005. gadā līdz 115,3 miljoniem eiro pērn, kļūstot par straujāk augošo mobilo sakaru operatoru Latvijā. Turklāt, mērķtiecīgi attīstot pakalpojumu portfeli, BITE no pamata mobilo sakaru pakalpojumu nodrošinātāja ir kļuvis par Baltijā pirmo operatoru, kas sniedz unikālus integrētus IKT pakalpojumus, tā stiprinot pozīcijas korporatīvo klientu segmentā.

BITE ienāca Latvijas tirgū 2005. gadā, iegūstot pirmos klientus un turpmāko piecu gadu laikā būtiski audzējot klientu bāzi. 2010. gadā BITES klientu skaits sasniedza vairāk nekā 500 000. Šobrīd katra piektā SIM karte Latvijā darbojas BITES tīklā.  

15 gadi Latvijas tirgū

“Atzīmējot BITES 15 gadu jubileju, ar gandarījumu varam atskatīties uz sasniegto. Ienākot mazajā Latvijas tirgū 2005. gada 15. septembrī, kur jau tobrīd darbojās divi mobilo sakaru operatori, bijām “jaunākā brāļa” lomā, taču, mērķtiecīgi strādājot un pieņemot tālredzīgus, stratēģiskus lēmumus, jau vairākus gadus esam straujāk augošais mobilo sakaru operators valstī. Tāpat jāuzsver, ka esam vienīgais no operatoriem, kas ik gadu ir konstanti palielinājies savu tirgus daļu. Tas, ko šo gadu laikā esam sasnieguši nav viena cilvēka nopelns, tāpēc īpaši augstu vērtēju mūsu vairāk nekā 700 cilvēku lielās komandas darbu, uzticību uzņēmumam un ambīcijas augt arī turpmāk,” norāda BITES vadītājs Kaspars Buls. 

BITES vadītājs Kaspars Buls stāsta, ka tālajā 2005. gadā BITE piedāvāja balss sakaru un SMS pakalpojumus, taču 15 gadu laikā, nozarei strauji attīstoties un sekojot līdzi jaunākajām tendencēm, uzņēmums nu jau piedāvā ne tikai mobilo sakaru, bet arī dažādus integrētus IKT pakalpojumus.

BITE bāzes stacijas un mobilo datu patēriņš

BITE uzsāka darbību Latvijā ar 28 bāzes stacijām. Šobrīd BITEI ir 840 bāzes stacijas, no kurām 492 ir aprīkotas ar 4G plus tehnoloģiju. BITEI ir arī savas 5G bāzes stacijas, kas šobrīd darbojas testa režīma, un pirmā no tām uzsāka darbību jau pērn.

Arī mobilo datu patēriņš BITES tīklā aizvadīto gadu laikā ir nemitīgi kāpis. No 2005. – 2010. gadam datu patēriņš operatora 3G tīklā nebija augstāks kā 1-2 TB dienā, turpretim šodien 95% datu tiek patērēti 4G režīmā, kopējam dienas datu patēriņam palielinoties pat par 2000 %.

“Skatoties nākotnē, ir skaidrs, ka telekomunikāciju nozare, tajā ietilpstošie mobilie sakari, kā arī integrētie IKT risinājumi un to piedāvātās iespējas, turpinās pārsteigt, vēl jo vairāk tādēļ, ka pandēmija ir virzījusi digitalizāciju un radījusi nepieciešamību pēc tehnoloģijām pavisam jaunā līmenī – mēs strauji virzāmies 5G pārklājuma ieviešanas virzienā, tirgū nemitīgi nonāk jaunas tehnoloģijas ar nebijušām funkcijām, aug datu patēriņš un ierīču skaits, biznesa klienti paliek drosmīgāki un ar vien mazāk vairās ieviest IKT risinājumu savā darbībā u.tml.,” tā BITES vadītājs.

Saistītie raksti:

http://datuve/raksts/8052/bite-one-it-uznemumiem-piedava-virtualos-privatos-serverus/
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

One Response

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us