Bin Ladena surogātpasts

Kaspersky Lab jau ne reizi vien ir informējis par to, ka kibernoziedznieki izmanto jebkādas populāras ziņas, lai inficētu pēc iespējas vairāk datoru, kuru lietotāji izrāda interesi par šiem jaunumiem. Paziņojums par terorista Osamas bin Ladena nāvi nekļuva par izņēmumu.

Pēdējo dienu laikā Kaspersky Lab eksperti ir konstatējuši vismaz divus surogātpasta izplatīšanas gadījumus, kuros izmantota bin Ladena nāves tematika. Vienā no tiem vēstules saturēja ar paroli aizsargātu ZIP arhīvu, kurā it kā bija nogalinātā terorista fotogrāfijas. Steidzoties izmantot ap šo jaunumu sacelto ažiotāžu, ļaundari pat nebija atraduši laiku, lai nomainītu standarta surogātvēstules tekstu, kurā «nepazīstama meitene» vēlas iepazīties un iesākumā piedāvā aplūkot savas fotogrāfijas. Protams, apsolīto fotogrāfiju vietā ziņkārīgais lietotājs saņēma trojānu.

[img]http://datuve/images/upload/20110509105945.jpg[/img]

Vēstule ar nogalinātā Osamas bin Ladena fotogrāfiju viltus piedāvājumu

Otrajā kaitīgā surogātpasta izplatīšanas gadījumā par šo tematu vēstules saturēja saites it kā uz video, kurā redzama terorista nogalināšana. CNN ziņām līdzīgā spāņu valodā rakstītā vēstule saturēja saiti, kas veda uz mājaslapu Krievijas domēna zonā. No turienes lietotājam tika lejupielādēta kaitīgā programmatūra, kas nodrošināja ļaundarim iespēju nesankcionēti no attāluma vadīt inficēto datoru.

«Tā kā pasaulē norisinās ļoti daudz notikumu, kas piesaista plašas sabiedrības uzmanību, surogātpasta sūtītāji kaitīgo programmatūru izplatīšanai arvien biežāk sākuši izmantot «viltus jaunumu» paņēmienu,» sacīja Kaspersky Lab vadošā surogātpasta analītiķe Marija Namestņikova. «Nedrīkst aizmirst, ka ziņkārība un bezrūpība var radīt nopietnas problēmas jūsu datoram vai novest pie personiskās informācijas vai pat naudas zaudējuma.»

Kaspersky Lab eksperti atgādina lietotājiem, ka ir jāievēro drošas uzvedības noteikumi internetā un jāizmanto antivīrusu aizsardzības līdzekļi.

Vairāk informācijas par surogātpasta apdraudējumiem var atrast Marijas Namestņikovas emuāros tīmekļa vietnē: http://www.securelist.com/ru/userinfo/81

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us