Bils Geitss atkāpjas no Microsoft valdes locekļa amata

Bils Geitss, Microsoft līdzdibinātājs un bijušais izpilddirektors, paziņojis, ka atkāpjas no uzņēmuma valdes locekļa amata. Geitss līdz 2000. gadam bija Microsoft vadītājs, taču atkāpās no šī amata, lai vairāk laika pavadītu Bila un Melindas Geitsu fonda darbībās. 2008. gadā Geitss atstāja savu pilnas slodzes darbu, paliekot tikai kā viens no valdes locekļiem Microsoft kompānijā, lai vairāk laika veltītu labdarībai.

Atkāpšanās no valdes locekļa amata acīmredzot ir saistīta ar līdzīgu motivāciju. Preses paziņojumā teikts, ka Geitss paudis vēlmi “veltīt vairāk laika savām filantropiskajām prioritātēm”. Geitss joprojām strādās kā tehnoloģiju konsultants pašreizējam vadītājam Satja Nadellam. Šo lomu, pēc Nadellas lūguma, Geitss sāka pildīt 2014. gadā, pēc tam, kad atkāpās no Microsoft valdes priekšsēdētāja amata.

Tas ir bijis milzīgs pagodinājums un privilēģija gadu gaitā strādāt kopā un mācīties no Bila. Bils nodibināja mūsu uzņēmumu ar pārliecību par programmatūras demokratizējošo spēku un aizraušanos, atrisināt sabiedrības visaktuālākās problēmas. Microsoft un pasaule tādēļ ir kļuvusi labāka“, Nadella komentē paziņojumā. “Valde ir guvusi labumu no Bila vadības un redzējuma. Un Microsoft turpinās gūt labumu no Bila pastāvīgās tehniskās aizraušanās un padomiem, lai virzītu mūsu produktus un pakalpojumus uz priekšu. Esmu pateicīgs par Bila draudzību, un ceru uz turpmāku sadarbību, lai realizētu mūsu misiju, dodot iespēju ikvienam cilvēkam un jebkurai planētas organizācijai sasniegt vairāk.”

Kaut arī Geitss joprojām vismaz nedaudz būs saistīts ar uzņēmumu, ko nodibināja, šis lēmums iezīmē vistālāko soli prom no Microsoft darbības, ko viņš ir spēris, kopš atteikšanās no izpilddirektora amata 2000. gadā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us